UNIVERSEH Extended for Ukraine

В період з 20 по 25 лютого завідувачка кафедри Шкіца Леся Євстахіївна прийняла участь у заходах, які проводились в рамках реалізації проекту UNIVERSEH. Із 2023 року проект розширений для українських учасників (UNIVERSEH Extended for Ukraine) https://universeh.eu/

Зустріч виконавців проекту, викладачів та студентів відбувалась у місті Кіруна на півночі Швеції. В програму було включено ознайомчі лекції котрі представляли проект для нових учасників, а також презентацію про досягнення існуючих робочих груп. Викладачам та студентам була надана можливість відвідати різноманітні воркшопи, засідання робочих груп та ознайомитись з життям Технологічного університету Лулео  (Luleå University of Technology).

Приймав учасників проекту Шведський інститут космічної фізики (швед. Institutet för rymdfysik, IRF) — урядова установа Швеції. Основним завданням інституту є проведення фундаментальних досліджень, навчання та пов’язаної з ними обсерваторської діяльності в галузі космічної фізики, космічної техніки та фізики атмосфери. Випробувальний центр IRF SpaceLab в Кіруні пропонує промисловості та дослідницьким групам широкі можливості для тестування та кваліфікації космічного обладнання для супутників, ракет, повітряних куль і наземних технологій.

В рамках проекту учасники відвідали одну з найбільших шахт з видобутку залізної руди шведської гірничовидобувної компанії LKAB. Побували на глибині 540 метрів де переглянули короткі відео про історію компанії та її плани на майбутнє. В програму також входила поїздка в найвідоміший у світі ICEHOTEL.

Реалізація проекту принесе користь усім сторонам, які беруть участь у його реалізації, як на рівні особистості, так і на рівні організації. Метою проекту UNIVERSEH Extended for Ukraine є залучення українських університетів-партнерів до діяльності альянсу Європейського університету UNIVERSEH та зміцнення існуючої співпраці в галузі New Space, з особливим акцентом на покращенні компетенцій, мобільності та багатомовності студентів. За реалізацію завдань відповідатиме Центр космічних технологій Краківської гірничо-металургійної Академії (AGH).

  • План розробки родовища залізної руди компанією LKAB
  • Лабораторія на глибині 540 м
  • Відвідини ICEHOTEL учасницями з України
  • Презентація завдань проекту
  • Хол IRF
  • Лекційна аудиторія IRF
  • Учасники заходу