Математична конференція в ІФНТУНГ

13-15 жовтня 2016 р. в м. Івано-Франківську відбулася Друга Всеукраїнська наукова конференція “Прикладні задачі математики”, присвячена 55-річчю кафедри вищої математики Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (ІФНТУНГ). Співорганізаторами конференції були ІФНТУНГ та Івано-Франківський осередок Науково товариства ім. Шевченка (ІФО НТШ).

До програми конференції програмний комітет, співголовами якого були академік НАН України А.М. Самойленко (м. Київ) та професор В.М. Мойсишин, відібрав доповіді 102 авторів, серед яких 26 докторів наук, професорів; 39 кандидатів наук, доцентів; 37 аспірантів та здобувачів. До початку заходу було опубліковано збірник матеріалів конференції та розгорнуто виставку “Наукові та навчально-методичні праці викладачів кафедри вищої математики ІФНТУНГ”.

Конференція розпочала роботу тринадцятого жовтня в конференц-залі науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ. Її вітав ректор університету, академік НАН України Є.І. Крижанівськй. Зі вступним словом про кафедру-ювілярку та ІФО НТШ виступив завідувач кафедри, дійсний член НТШ, професор Василь Мойсишин.

На чотирьох засіданнях 13 і 14 жовтня виступили доктори наук, професори   О.Б. Скасків (м. Львів), С.Ю. Фаворов (м. Харків), І.Е. Чижиков (м. Львів), А.Я. Бомба (м. Рівне), А.П. Олійник (м. Івано-Франківськ), В.А. Шендеровський (м. Київ), Л.А. Мойсеєнко (м. Івано-Франківськ), Р.М. Кушнір (м. Львів), В.С. Ільків (м. Львів), О.Р. Никифорчин (м. Івано-Франківськ), кандидати фізико-математичних наук, доценти А.І. Бандура, М.М. Осипчук, С.В. Шарин (усі троє з Івано-Франківська), А.О. Куриляк (м. Львів).

Крім цього науковці працювали в трьох секціях: диференціальним рівнянь (вів проф. В.С. Ільків), теорії функцій (вели проф. Скасків, проф. В.К. Маслюченко, проф. І.Е. Чижиков), математичного моделювання (вели проф. В.М. Мойсишин, проф. А.П. Олійник). Кожна з секцій провела по три засідання, на яких було виголошено загалом 46 доповідей.

Враховуючи зміст заслуханих доповідей, зауваження і пропозиції, висловлені в дискусіях, Друга Всеукраїнська наукова конференція ухвалила:

•  зосередити зусилля науковців на розробці методів моделювання і дослідження нелінійних систем та фізико-механічних полів, розв’язку актуальних задач теорії узагальнених функцій, вирішенні сучасних питань нафтогазової справи за допомогою математичного моделювання процесів буріння свердловин, розробки нафтогазових родовищ, транспортування вуглеводів;
  •  ширше використовувати у навчально-виховному процесі результати науково-дослідної діяльності науковців академічних установ і вищої школи для підвищення якості знань студентів;
  •  порушити перед державними інституціями питання про відкриття в м. Києві Інститут історії науки.

Програма конференції передбачала і низку культурно-мистецьких заходів. Так, у перший день організатори запропонували творчий вечір члена Національної спілки письменників України, професора Василя Мойсишина. Зворушливо звучали вірші у виконанні доцента Марії Ігнатюк та студентів Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, а також в авторській інтерпретації Василя Мойсишина. Лунали пісні у виконанні квартету “Коло” Центрального народного дому (керівник – заслужений працівник культури України Петро Чоловський), лауреата фестивалів “Червона рута” і “Слов’янський базар” Тараса Житинського, художнього керівника Центру культури та дозвілля (ЦКД) ІФНТУНГ Оксани Савчук. Пісні “Осінній романс” та “Ох, ці травневі солов’ї” на слова Василя Мойсишина блискуче виконано народне вокальне тріо “Водограй” ЦКД ІФНТУНГ (керівник – заслужений працівник культури України Володимир Литвиненко). Присутні були зачаровані музикою у виконанні лауреата Всеукраїнського конкурсу виконавців ім. Б. Лятошинського Анжели Приходько (скрипка) та Наталії Шелельо (фортепіано).

На третій день учасники конференції відвідали Манявський скит, який у 17 столітті був одним з найбільших і найвпливовіших монастирів не лише України, але й Південно-Східної Європи. Свідченням високо авторитету Великого Скиту в православному світі було набуття ним статусу прота, головуючого над 550 монастирями Руського, Белзького і Подільського воєводств. Кваліфікована розповідь екскурсовода залишила незабутні враження у серцях відвідувачів.

Василь МОЙСИШИН, завідувач кафедри вищої математики

• Розпочала роботу ІІ Всеукраїнська наукова конференція Прикладні задачі математики
  • Учасників конференції вітає ректор ІФНТУНГ, академік НАН України Крижанівський Є. І.
  • Зі вступним словом про кафедру-ювілярку та ІФО НТШ виступив завідувач кафедри, дійсний член НТШ, професор Василь Мойсишин
  • НТБ ІФНТУНГ підготувала книжкову виставку наукового доробку викладачів кафедри вищої математики
  • Професори В. К. Маслюченко та В. М. Мойсишин біля пам ятника гетьману Івану Виговському
  • Учасники конференції біля Блаженного каменя