Свято інновацій, технологій, науки та мистецтва

Так сміливо можна назвати VІ Всеукраїнський фестиваль освітніх інновацій «Steam-Human for peace: сила розуму й добра заради людства» в Івано-Франківську, який розпочав свою роботу у приміщенні Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка та триватиме 2 дні. Шостий рік поспіль Центр освітніх інновацій Івано-Франківської міської ради втілює свій найграндіозніший проект, метою якого є розвиток STEAM-освіти, популяризація інноваційних освітніх технологій та STEАM-проєктів, залучення освітян до внеску в досягнення Глобальних цілей сталого розвитку, прийнятих ООН, створення платформи для спілкування, пошуку та підтримки перспективного досвіду STEАM-освіти, творчих і наукових проєктів здобувачів освіти заради миру, безпеки й добра, створення умов для формування й розвитку інтелектуального потенціалу учнівської молоді, поширення кращого педагогічного досвіду та здобутків у галузі STEAM-освіти.

Тож фестиваль освітніх інновацій об’єднав сьогодні на одній платформі понад 100 цікавих, різноманітних активностей, понад 1000 талановитих школярів та педагогів, 75 команд з усієї України та світу, щоб  продемонструвати їхні неймовірні ідеї, які можуть зацікавити усю освітянську спільноту.

У відкритті фестивалю взяли участь представники обласної та міської влади, депутатка Верховної Ради України та натхненниця створення ЦОІ Оксана САВЧУК, духовенство, освітяни, науковці, громадські діячі, представники ЗВО та меценати.

Розпочався захід із хвилини мовчання, у часі якої гості заходу віддали шану Героям України, які віддали своє життя за Батьківщину. Відтак присутніх привітала директорка Центру освітніх інновацій, який, до слова святкує свій п’ятий день народження, Марія ПОЧИНОК. Вона подякувала учням за їхні винаходи, а партнерам – за підтримку та залучення ресурсів для розвитку та втілення у реальність дитячих мрій.

Серед надійних партнерів ЦОІ у реалізації STEM-проєктів – Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, представники якого вже традиційно прийшли привітати учасників. Високо оцінив у вітальному слові роль фестивалю освітніх технологій та діяльність Центру проректор з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ Сергій ЗІКРАТИЙ: «Сьогодення показує, що за технологіями – майбутнє. Залучення школярів змалку до досліджень та техніки, винаходів та втілення своїх ідей – це найцінніший результат вашої діяльності. Звідси торують свій шлях наші майбутні студенти, науковці та винахідники». 

За лаштунками підготовки заходу – невтомна праця доц. кафедри технічної механіки, інженерної та комп'ютерної графіки Василя ВИТВИЦЬКОГО та асис. кафедри комп’ютеризованого машинобудування та робототехніки Юлії ПОЛОТ. А двоє викладачів та науковців університету – директорка Інституту  інженерної механіки та робототехніки, проф. Леся ШКІЦА та директор Центру інноваційного розвитку ІФНТУНГ, доц. кафедри інженерії програмного забезпечення Інституту інформаційних технологій Володимир КОРНУТА, активно працювали в журі Фестивалю. І це – справа не з легких. Адже тут важливо бути об’єктивним: адже діти – то категорія дуже вразлива, а творчі – й поготів. І справа не в образах, а щоб не відбити охоту до творчих пошуків, а навпаки –  надихнути до здорової конкуренції та колаборацій.

Власне дуже мотивуючою у цьому ракурсі стала університетська експозиція студентських інноваційних розробок, яку на партнерських правах представив ІФНТУНГ. Зокрема, студенти представили лазерний гравірувальний верстат, який за допомогою програми зчитує зображення і гравірує його на пласких поверхнях, робота-павука, холодильну камеру на датчиках, роборуку й ін. Майже всі експонати створені студентами чи випускниками кафедри КМВ, деякі втілені на базі Центру інноваційного розвитку ІФНТУНГ. Тож партнерська участь у Steam-фестивалі – це яскравий приклад освітніх, наукових та технологічних можливостей університету для розвитку креативної молоді.

І неможливо не згадати ще одну інноваційну локацію заходу – розробку ВСП Фаховий коледж електронних приладів ІФНТУНГ «Медуза» – міні-версію роборуки, яку представляла надзвичайно комунікабельна команда її творців. Насамперед, юні інноватори бачать її практичне застосування в освітній діяльності, а також – в небезпечних умовах праці. Браво молодим винахідникам!

Варто додати, що відкриття Фестивалю відбулось святково та урочисто. Настрою учасникам додали колоритні номери художньої самодіяльності школярів.

Всі присутні отримали сьогодні позитивний заряд енергії та впевненості, що молоде покоління поставить свої дослідження та винаходи для добра людини та для розвитку нашої української держави.

Довідково. Захід відбувається за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», Департаменту освіти та науки Івано-Франківської ОДА, Івано-Франківської ОДА та Івано-Франківської міської ради, Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, ІФНТУНГ, ПНУ ім. В. Стефаника. 

 

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15