Наукова діяльність підрозділу має прикладний характер і здійснюється з метою вирішення проблем забезпечення навчального процесу та проблем нафтогазової галузі. Так зокрема для навчального процесу були розроблені та виготовлені верстатні системи з ЧПК, а саме: навчальний фрезерно-гравірувальний верстат та верстат плазмового різання. Ці верстатні системи постійно використовуються в навчальному процесі кафедри Комп’ютеризованого машинобудування, а також на курсах професійно-технічного навчання за професією «Оператор верстатів з програмним керуванням».
На фото представлені проекти у вигляді 3D моделей та їх реалізація "в металі".
В підрозділі постійно ведуться розробки виробничих систем для нафтогазової галузі України. Зокрема була розроблена система для ремонту та модернізації нафтогазових резервуарів. Її особливістю є можливість ефективного використання в умовах малого підприємства.
Було прийняте рішення використати технологію зварювання під флюсом на базі мобільного обертача і зварювального трактора. Технологія відома, проте ми вирішили забезпечити повну синхронізацію всіх процесів і побудувати зварювальну систему на базі цифрових приводів з єдиним блоком керування. В якості приводів – крокові двигуни, блок керування на базі програмованого логічного контролера FatekFBs20MC, пульт керування на базі сенсорної панелі Weintek. В схемі передбачені два контролери 2DM860H для керування двигунами зварювального трактора. Ще два контролери 2DM2280 змонтовані в окремому корпусі і підключаються в разі необхідності. Вони призначені для керування двигунами мобільного зварювального обертача. Програмування контролера Fatek здійснювалося в середовищі WinProladder. В середовищі EasyBuilder здійснювалося програмування сенсорної панелі, при цьому був розроблений зручний інтерфейс, в якому передбачені всі необхідні інструменти для керування зварювальною системою. З метою економії коштів, в якості джерела зварювального струму був використаний трансформатор ТДФ-1001У3. Він морально застарілий, тому прийшлось його модернізувати, а саме забезпечити керування зварювальним струмом з ручного пульта. При цьому, була розроблена плата, яка сигнал із вторинної обмотки трансформатора подавала на аналогово-цифровий перетворювач ПЛКFatek з подальшим виводом значення зварювального струму на сенсорній панелі пульта.
Одним із останніх проектів була розробка та виготовлення обертачів для ПрАТ "ПВІ ЗІТ Нафтогазбудізоляція", які в подальшому будуть вмонтовані в систему по обслуговуванню та ремонту газонафтопроводів, що були в експлуатації. На фото проект та його реалізація.
Практично щодня ведуться роботи по розробці і реалізації проектів сучасних технологічних систем.