Рівень вищої освіти - другий (магістерський)
ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА
«Геоінформаційні системи та технології»
спеціальності 193 Геодезія та землеустрій
ГАРАНТІЇ ЯКОСТІ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ
Сертифікат про акредитацію освітньо-професійної програми "Геоінформаційні системи та технології"
На сьогодні геоінформаційні системи (ГІС) є одним із найбільш перспективних і динамічних напрямків ІТ-галузі, оскільки значна частина інформації, яка використовується у людській діяльності, має просторову прив'язку. Тому застосування геоінформаційних систем і технологій стає невід'ємною частиною професійного функціонування багатьох підприємств і організацій, а це в свою чергу значно розширює можливості працевлаштування майбутніх випускників. Яскравими прикладами проєктів, де використання ГІС є незамінним, є планування розбудови міст, захист навколишнього середовища, управління транспортною інфраструктурою, інформаційний супровід аграрного сектору та багато інших.
Освітня програма надає можливості поєднати компетентності у сфері геодезії та землеустрою з предметною областю геоінформаційних систем і технологій. Обравши цю освітню програму, ви навчитеся опрацьовувати та аналізувати просторово-координовану інформацію, розробляти картографічне забезпечення для різних галузей, створювати цифрові просторові моделі і спеціалізовані ГІС, розробляти інформаційне забезпечення для геологічних, інженерно-геологічних та екологічних досліджень, діяльності нафтогазових підприємств, планування містобудування та управління територіями тощо.
Дізнайтеся більше про ОП «ГЕОІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ», а також про те, хто такі ГІС-аналітики і ГІС-інженери, переглянувши презентацію.
Сьогодні хочемо розповісти Вам про професію
(ПРЕЗЕНТАЦІЯ)
Підготовку фахівців за спеціальністю «Геоінформаційні системи і технології» в ІФНТУНГ було розпочато кафедрою геотехногенної безпеки та геоінформатики (ГБГ) у 2008 році, згідно з рішенням ДАК №68 від 27 листопада 2007 року, коли ІФНТУНГ було надано ліцензію на підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня "спеціаліст" спеціальності 7.070908 “Геоінформаційні системи і технології” (за “Переліком спеціальностей – 2010” спеціальність 7.08010105 “Геоінформаційні системи і технології”). Підготовка в ІФНТУНГ фахівців спеціальності 7.08010105 “Геоінформаційні системи і технології” була акредитована рішенням ДАК №95 від 26 квітня 2012 року терміном дії до 01.07.2022р. Згідно з рішенням ДАК №864-АК від 16 травня 2013 року, ІФНТУНГ надано ліцензію на підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня "магістр" спеціальності 8.08010105 “Геоінформаційні системи і технології”. Підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня магістр спеціальності 8.08010105 “Геоінформаційні системи і технології” у ІФНТУНГ акредитовано згідно з рішенням ДАК від 03 червня 2014 року.
Згідно ліцензії (наказ Міністерства освіти і науки України №93-л від 15.05.2017 року), у ІФНТУНГ проводиться підготовка фахівців рівня «магістр» за освітньою програмою «Геоінформаційні системи і технології» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» галузі знань 19 «Архітектура та будівництво». Магістерську ОП «Геоінформаційні системи і технології» було розроблено у 2018 році з урахуванням змісту представленого у 2017 р. проекту стандарту вищої освіти другого (магістерського) рівня за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій». ОП затверджена вченою радою ІФНТУНГ 30 травня 2018 р., протокол № 03/586, введена в дію наказом ректора від 31 серпня 2018 р. № 203. Відповідно до рішення Акредитаційної комісії МОН від 27.12.2018р. її було акредитовано терміном до 01.07.2024р.
З 2022/2023 навчального року введена в дію нова редакція ОП, розроблена робочою групою у складі у складі гаранта ОП, проф. Кузьменка Е.Д., доц. Чепурного І.В., доц. Давибіди Л.І., доц. Касіянчука Д.В., доц. Чепурної Т.Б. У новій ОП враховано досвід реалізації аналогічних освітніх програм в українських і закордонних університетах, пропозиції стейкхолдерів, представників ДП «Івано-Франківський інститут землеустрою» і ТОВ «Геогруп». Також структуру ОП було вдосконалено в напрямку покращення можливості формування індивідуальної траєкторії навчання здобувачів. ОП затверджена вченою радою ІФНТУНГ 29 червня 2022 року, протокол № 07/638, введена в дію наказом ректора від 06 липня 2022 р. № 191.
Підготовка фахівців за освітньою програмою «Геоінформаційні системи і технології» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» в ІФНТУНГ в основному спрямована на кадрове забезпечення підприємств, що займаються питаннями геодезії, землевпорядкування та кадастру, архітектури та містобудування, а також геологічних, екологічних, нафтогазових підприємств і організацій різних форм власності.
Термін дії сертифіката до 01липня 2024 року. http://surl.li/exdhh
На даний час гарантом ОП є доцент кафедри геодезії та землеустрою, кандидат геологічних наук Давибіда Л.І.
ОБОВ'ЯЗКОВА ЧАСТИНА
Дисципліни загальної підготовки
Наукова іноземна мова діяльності
Стратегія сталого розвитку та інженерна освіта
Методологія та методика наукових досліджень
Дисципліни професійної підготовки
Геоінформаційні системи в задачах моніторингу
ГІС в кадастрових системах
Планування та управління ГІС-проектами
Геоінформаційний аналіз
Ліцензування і патентування діяльності
Геоінформаційні системи в управлінні територіями
Інформаційні технології в наукових дослідженнях
Переддипломна практика
Магістерська робота
ВИБІРКОВА ЧАСТИНА
Дисципліни із кафедрального каталогу
Вибірковий блок 1
Транспортно-навігаційні ГІС
Прикладна геоінформатика
Інтернет технології в картографії
Вибірковий блок 2
Моделювання в геоінформаційних системах
Сучасні науково-технічні проблеми геоінформатики
Обробка цифрових зображень
Дисципліни із загальноуніверситетського каталогу
Дисципліна 1
Дисципліна 2
Дисципліна 3
Процедура вибору дисциплін із кафедрального каталогу
Згідно наказу ректора ІФНТУНГ реалізація прав студентів на вільний вибір дисциплін передбачає обрання профільованих блоків, які включають фахові дисципліни і спрямовані на поглиблення фахових компетентностей.
Основні етапи вибору:
1) дирекція інституту та гарант ОПП інформують здобувачів із процедурою вибору дисциплін (порядку, термінів, процедури запису на дисципліни);
2) здобувачі ознайомлюються із переліком профільованих блоків шляхом перегляду анотацій дисциплін;
3) голосування здобувачів за вибір блоку дисципліни за професійним спрямуванням шляхом подання відповідних заяв (у паперовій або електронній формах) до дирекції навчально-наукового інституту;
4) узагальнення результатів (дирекція готує розпорядження щодо індивідуальних навчальних планів здобувача).
Процедура вибору дисциплін із загальноуніверситетського каталогу
Процедура вибору (10 кредитів) полягає у тому, що здобувач ВО має можливість вибору дисциплін із загальноуніверситетського каталогу починаючи з 2 семестру навчання та здійснює свій вибір через електронний кабінет системи “Деканат+”.
Ознайомитись з анотаціями дисциплін із загальноуніверситетського каталогу можна за посиланням
Дисципліни обов'язкової частини
Наукова іноземна мова діяльності
- Робоча програма
- Hrybinyk Yu. І., Halai Т. М. Academic writing : handbook (for students and young researchers). Part 1. Ivano-Frankivsk : IFNTUOG, 2022. 125 p. ISBN 978–966–694–385–2.
- Грибіник, Ю. І. Навчально-методичний комплекс матеріалів з іноземної мови (англійської) з дистанційної освіти для студентів спеціальності "геодезія та землеустрій" [Текст] / Ю. І. Грибіник, Т. М. Галай. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2022. – 83 c. – (Каф. англійської мови)
- Верба, Л. Г. Порівняльна лексикологія англійської та української мов [Текст] : посіб. для переклад. відділень вузів / Л. Г. Верба. – Вінниця : Нова книга, 2003. – 160 с.
- .Valuation Standards
Стратегія сталого розвитку та інженерна освіта
Методологія та методика наукових досліджень
Геоінформаційні системи в задачах моніторингу
Планування та управління ГІС-проектами
Ліцензування і патентування діяльності
Геоінформаційні системи в управлінні територіями
Інформаційні технології в наукових дослідженнях
Переддипломна практика
Магістерська робота
- Робоча програма
- Лудчак, О. Є. Землеустрій [Текст] : конспект лекцій / О. Є. Лудчак. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2017. – 88 c.
- Лиско, Б. О. Геодезичні роботи у землеустрої [Текст] : лаб. практикум / Б. О. Лиско. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2023. – 49 с. – (Каф. геодезії та землеустрою).
- Третяк, А. М. Землеустрій [Текст] : підручник / А. М. Третяк. – Херсон : ОЛДІ-ПЛЮС, 2014. – 520 с. : табл. – 508-518.
Вибіркові дисципліни (кафедральний каталог)
Транспортно-навігаційні ГІС
Прикладна геоінформатика
- Робоча програма
- Конспект лекцій
- Лабораторний практикум
- Методичні вказівки для самостійної роботи
- Дистанційний курс
Інтернет технології в картографії
Моделювання в геоінформаційних системах
Обробка цифрових зображень
- Робоча програма
- Бурак, К. О. Інженерна геодезія [Текст] : конспект лекцій. Ч. 5 : Геодезичні роботи при оцінці експлуатаційної надійності будівель, споруд та технологічного обладнання / К. О. Бурак. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2018. – 163 с.
- Бурак, К. О. Високоточні інженерно-геодезичні вимірювання [Текст] : лаб. практикум / К. О. Бурак, Т. Ю. Грицюк, Л. І. Дорош. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2019. – 84 с.
- Войтенко, С. П. Інженерна геодезія [Текст] : підручник / С. П. Войтенко. – 2-ге вид., випр. і допов. – К. : Знання, 2012. – 574 с.
Група забезпечення освітньої програми (наказ про затвердження):
Давибіда Лідія Іванівна – гарант освітньої програми, доцент кафедри геотехногенної безпеки та геоінформатики, кандидат геологічних наук, доцент (наказ про призначення)
Кузьменко Едуард Дмитрович – завідувач кафедри геотехногенної безпеки та геоінформатики, доктор геолого-мінералогічних наук наук, професор;
Касіянчук Дмитро Васильович – доцент кафедри геотехногенної безпеки та геоінформатики, кандидат геологічних наук, доцент;
Чепурний Ігор Валерійович – доцент кафедри геотехногенної безпеки та геоінформатики, кандидат геологічних наук, доцент;
Багрій Сергій Михайлович – доцент кафедри геотехногенної безпеки та геоінформатики, кандидат геологічних наук, доцент.
Обов'язкові ОК та склад науково-педагогічних працівників, які забезпечують освітній процес за освітньою програмою:
Наукова іноземна мова діяльності – Тронь Юлія Олександрівна
Стратегія сталого розвитку та інженерна освіта – Касіянчук Дмитро Васильович
Методологія та методика наукових досліджень – Кузьменко Едуард Дмитрович
Геоінформаційні системи в задачах моніторингу – Давибіда Лідія Іванівна
ГІС в кадастрових системах – Чепурний Ігор Валерійович
Планування та управління ГІС проектами – Касіянчук Дмитро Васильович
Геоінформаційний аналіз – Чепурна Тетяна Богданівна
Ліцензування і патентування діяльності – Касіянчук Дмитро Васильович
Геоінформаційні системи в управлінні територіями – Касіянчук Дмитро Васильович
Інформаційні технології в наукових дослідженнях – Багрій Сергій Михайлович
Переддипломна практика – Чепурна Тетяна Богданівна
ОПП 2024 (ПРОЄКТ):
Витяг з протоколу засідання кафедри
ОПП 2022
Протокол № 17 засідання кафедри геотехногенної безпеки та геоінформатики від 10 червня 2021 р.
Протокол № 18 засідання кафедри геотехногенної безпеки та геоінформатики від 5 липня 2021 р.
Протокол № 3 засідання кафедри геотехногенної безпеки та геоінформатики від 30 вересня 2021 р.
Протокол № 7 засідання кафедри геотехногенної безпеки та геоінформатики від 20 грудня 2021 р.
Протокол № 14 засідання кафедри геотехногенної безпеки та геоінформатики від 24 червня 2022 р.
Протокол № 8 засідання кафедри геотехногенної безпеки та геоінформатики від 29 грудня 2022 р.
Протокол № 9 засідання кафедри геотехногенної безпеки та геоінформатики від 20 лютого 2023 р.
Протокол № 10 засідання кафедри геотехногенної безпеки та геоінформатики від 13 березня 2023 р.
Протокол № 11 засідання кафедри геотехногенної безпеки та геоінформатики від 19 квітня 2023 р.
Протокол № 12 засідання кафедри геотехногенної безпеки та геоінформатики від 8 травня 2023 р.
Протокол № 16 засідання кафедри геотехногенної безпеки та геоінформатики від 3 липня 2023 р.
Протокол № 1 засідання кафедри геотехногенної безпеки та геоінформатики від 31 серпня 2023 р.
Рецензія-відгук 1 ТОВ "ГЕОГРУП"
Рецензія-відгук 2 "Департамент містобудування та архітектури Івано-Франківської міської ради"
Рецензія-відгук 3 ДП "Івано-Франківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою"
Анкетування (опитування) здобувачів вищої освіти є обов’язковою складовою внутрішнього забезпечення якості освітніх програм, яка полягає в отриманні періодичного зворотного зв’язку від студентів з метою їхнього залучення до процесу періодичного перегляду та удосконалення процедур забезпечення якості освітніх програм.
Основою якісного анкетування, насамперед, є студентоцентричність (усвідомлення, що думка здобувачів є одним з найвагоміших чинників у формуванні рішень щодо покращення якості освіти та освітнього процесу). Базові принципи анкетування дозволяють одержати цінну інформацію від замовників освітніх послуг, випускників, роботодавців та інших учасників.
Результати опитувань серед студентів Ви можете переглянути, натиснувши відповідне посилання.
- Результати опитування щодо змісту освітніх програм серед здобувачів-магістрів
- Результати опитування щодо якості викладання дисциплін (осінній семестр 2022/23 н.р.)
- Результати опитування щодо якості викладання дисциплін (весняний семестр 2022/23 н.р.)
- Результати опитування щодо якості освітніх програм серед випускників-магістрів
- Результати опитування роботодавців
- Результати опитування щодо якості самостійної роботи
Зустріч 1 Лекція-зустріч з представниками стейкхолдерів - 01.09.2023
Зустріч 2 Зустріч з представником компанії «Аграрні системні технології» - 22.06.2023
Зустріч 3 Онлайн-семінар про актуальний стан галузі геоінформаційних технологій в Україні, проведений Оксаною Поною, випускницею кафедри ГБГ - 12.06.2023
Зустріч 4 Відкрита лекція “Розроблення сучасної документації із просторового планування за допомогою відкритої ГІС-системи” Юлії Максимової, кандидатки технічних наук, спеціалістки із баз даних - 25.05.2023
Зустріч 5 Зустріч з директором ТОВ «ГЕОГРУП» - 20.04.2023
Зустріч 6 Відкрита лекція фахівця-практика Центру прийому та обробки спеціальної інформації та управління навігаційним полем - 24.11.2022
Зустріч 7 Гостьова лекція керівника ДП «ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕУСТРОЮ» - 28.10.2022
Структура даної ОП передбачає 9 кредитів на проходження здобувачами переддипломної практики на 2 курсі.
Обговорення змісту, програм та баз практик відбувається спільно зі стейкхолдерами, з якими укладені відповідні договори про співпрацю:
1. Державне підприємство «Івано-Франківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»
2. Центр прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля (Національний центр управління та випробувань космічних засобів)
3. Комунальне виробниче підприємство «Архітектурно-планувальне бюро-ІФ»
4. Товариство з обмеженою відповідальністю «Юридично-Земельний Центр ІФ»
5. Інститут геохімії навколишнього середовища НАНУ
6. Регіональне відділення ФДМУ по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях
7. Товариство з обмеженою відповідальністю «ГЕОГРУП»
8. Товариство з обмеженою відповідальністю «ВААР»
9. Товариство з обмеженою відповідальністю «Кайлас Аеро/ГІС технології»
Окрім того, здобувачі вищої освіти можуть самостійно обирати місце проходження практики за умови забезпечення виконання програми практики та укладання договору з підприємством або за листом-відношенням.
Репозитарій робіт здобувачів вищої освіти
Теми магістерських робіт здобувачів 2023 року вступу (Розпорядження директора інституту від 02.10.2023 р. № 09-18)
Теми магістерських робіт здобувачів 2022 року вступу (Розпорядження директора інституту від 08.12.2022 р. № 09-17 )