Відновлювальна енергетика – енергетика майбутнього!

Про це йшлось на зустрічі з учнями Фізико-технічного ліцею (група Л - 11), яка нещодавно відбулася в Інституті інформаційних технологій за сприяння молодіжної команди «Зелений потік» у межах програми UPSHIFT та за підтримки ЮНІСЕФ та уряду1 Норвегії. Комплексний захід був спрямований на ознайомлення з обладнанням, технологіями і можливостями сонячної енергетики. Команда освітньої програми «Інженерія відновлювальної енергетики» – проф. Петро РАЙТЕР й доценти Андрій ЯВОРСЬКИЙ та Віталій ЦИХ,  детально продемонструвала принципи побудови автономних, гібридних та мережевих фотоелектричних станцій, спеціалізоване програмне забезпечення для їх проектування.

2Учні ФТЛ отримали вичерпну інформацію щодо професії майбутнього – фахівця з відновлювальної енергетики, без якого неможливо уявити енергетичну трансформацію, декарбонізацію і «зелений» перехід України.

Університет висловлює подяку ментору програми UPSHIFT Арсену АНДРЕЙЧИКУ і викладачу ФТЛ Христині КАРМАНСЬКІЙ за можливість провести освітній та профорієнтаційний захід.

Довідково. Інноваційна програма для молоді UPSHIFT – це програма Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), що реалізується у понад 40 країнах. Вона надає молоді та підліткам навички ХХІ століття та ресурси, щоб визначити проблеми громад та запропонувати інноваційні рішення цих проблем.