Нещодавно у Варшаві відбулась міжнародна виставка та конференція «ReBuild Ukraine 2024: Construction and Energy» («Відбудова України: Будівництво та енергетика») – захід, організований Міністерством енергетики України, який зібрав разом політичних енергетичних лідерів з країн-партнерів, донорські організації, а також представників енергетичного бізнесу та консалтингових компаній.
Форум відбувається вчетверте та є однією з ключових платформ для відновлення України. Цьогоріч RеBuild Ukraine об’єднує інноваційні проєкти, матеріали, технології, обладнання та інвестиції, необхідні для відбудови зруйнованої війною економіки країни, великий акцент ставиться на інфраструктуру, промисловість, енергетику та житловий сектор. Захід має на меті сприяти співпраці у відновленні енергетики України, залученню міжнародного фінансування та інвестицій приватного сектору, а також підтримці українських енергетичних компаній у відновленні критично важливої інфраструктури.
На запрошення польської сторони до участі в панелі «Людський капітал в енергетичному секторі: розбудова потенціалу та гендерний баланс» RеBuild Ukraine 2024 долучились представники ІФНТУНГ – ректор Ігор ЧУДИК та проректор з наукової роботи Олександр КОНДРАТ. Вони відзначають, що цей Форум є платформою, де закладаються фундаментальні основи для стійкого та довготривалого відновлення країни. Олександр КОНДРАТ представив бачення університету на ключові питання панелі: тенденції світового ринку енергетичних людських ресурсів (новий попит); міжнародний обмін та поширення знань про унікальний досвід української енергосистеми; високий попит на навчання та перекваліфікацію кадрів, розвиток потенціалу персоналу; міжуніверситетська співпраця з навчальними закладами ЄС. Він представив напрацювання й перспективи університету у розвитку людського капіталу в енергетичному секторі, зокрема тісну співпрацю з університетами Європи і світу, зокрема з AGH за програмою подвійних дипломів, щодо спільної участі в наукових проєктах та започаткування Карпатського науково-дослідного центру, з Лондонським університетом (London South Bank University) за програма подвійних дипломів «Інформаційні технології для сталого розвитку енергетики», ефективну співпрацю з галузевими енергетичними підприємствами у напрямках підвищення якості підготовки фахівців, оновлення освітніх програм, проведення спільних наукових досліджень, можливості інженерної підготовки для жінок (STEM- та STEАM-освіта) та перепідготовка (перепрофілювання) інженерів тощо. Одним з головних посилів від ІФНТУНГ заходів став акцент на якісну підготовку кадрів для української енергетики та відбудови країни, партнерство через дослідження і реалізацію спільних ідей заради енергетичного переходу та сталого розвитку суспільства, а також трансформація з нафтогазового в енергетичний університет.
Учасники заходу відзначили також, що кожна дискусія, кожна ідея та співпраця відкривають шлях до відбудови та процвітання нашої країни. А ще побачили підтримку з боку європейських партнерів, їхнє усвідомлення важливості інвестицій для майбутнього нашої країни. Це надихає до оптимізму та є кроком до реальних змін.
Довідково. ReBuild Ukraine 2024 проходив у виставковому центру EXPO XXI (Варшава). Розглядались важливі питання: нових розподільних генераційних об’єктів та ВДЕ під час масових атак росії на енергетичну інфраструктуру та об’єкти України; перехід від викопних видів пального в упорядкований та безпечний спосіб; забезпечення стійкості ланцюгів постачання чистої енергії; відновлення енергетичного сектору України з презентаціями енергетичних B2B проектів тощо.
ReBuild Ukraine 2024 — це:
538 експонентів із 32 країн світу, які представили свої інновації та рішення
Понад 600 представників міжурядових, державних і міжнародних організацій, гуманітарних фондів та інвестиційних інституцій
17 територіальних громад на національному павільйоні «Україна та її громади», де презентовано 129 проєктів відновлення та інвестицій
130 територіальних громад з різних куточків країни, що відвідали подію
17 національних павільйонів, що об’єднали учасників з усього світу
11 заходів і майже 300 спікерів, що поділилися своїм досвідом та експертизою