Соломія КОСОВИЧ, студентка гр.ФІЛ-21-1, спеціальність 035– Філологія, Інститут гуманітарної підготовки та державного управління
Чи знає хтось, що переклад є наведенням мостів і руйнуванням мурів, які відділяють нас від інших країн і культур, а кожна мова – це своя власна екосистема? Що ці фахівці цінувалися за всіх часів, і нині вони одні з найбільш популярних? І що з'явилися вони, коли людство розділилося на народи зі своєю національною мовою? Нам видається, що наша розумниця Соломія КОСОВИЧ знала про це ще у школі й вважала мови чимось неймовірним: «Скільки себе пам'ятаю, завжди любила подумки «розглядати» слова та мови. Скільки неймовірно різноманітних систем, скільки наборів звуків, які для когось щось означають!» Її захоплення стало дороговказом до майбутньої професії: з філології обрала ОПП «Германські мови та літератури (переклад включно), перша - англійська» та вирушила, покладаючись на позитивні відгуки, подавати документи до ІФНТУНГ. Сьогодні успішна студентка стверджує, що з вибором не помилилась, якість навчання в університеті на висоті, і допомагають тримати цю високу планку компетентні викладачі кафедри філології та перекладу.
За плечима у нашої розумниці – участь у якості перекладачки-синхроністки ( а це – спеціалісти екстра класу) у заході для журналістів «ЄС: просто про складне», де дівчина допомогла порозумітись зі спікерами форуму. Практика показала, що яскрава та приваблива зовні професія це – важка, відповідальна і напружена праця, для якої недостатньо тільки вивчити лише іноземну мову. І дівчина успішно з завданням впоралась.
Омріяний фах додає бажання вчитись. «Щоб перетравлювати знання, потрібно поглинати їх з апетитом, - цитує Соломія французького письменника Анатоля Франса і додає: – Для мене кожен предмет має захопливі елементи, яким можна із задоволенням присвятити свій час. Так, звісно, буває, що не хочеться робити домашні завдання чи братися за написання курсової, але намагаюсь не втрачати ентузіазму і рухатись далі. Гадаю, коли ставишся до життя з оптимізмом, успіх просто не може тебе оминути. Як же йому встояти? :)».
Бажаємо нашій успішній студентці подальших досягнень в навчанні та професії! Хай кар’єрний шлях Соломії рухається сходинками вверх – і від успіху до успіху!