10-та річниця Революції Гідності

21 листопада Україна відзначає 10-у річницю початку Євромайдану та Революції Гідності, які змінили хід історії країни і усього світу.

10 років тому на майдан Незалежності у Києві вийшли кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє. Того листопадового вечора ніхто не здогадувався, що в історії не тільки України, а й усього світу починається новий етап і що події, які відбуватимуться наступні 94 дні – перший крок на шляху до драматичних геополітичних змін. Їх тригером стало продовження боротьби українського народу, що велася не за матеріальні блага чи владу, а духовні цінності – Гідність і Свободу. Запровадження Дня Гідності та Свободи на1 державному рівні є свідченням визнання важливості цих цінностей як наріжних для українського суспільства.

В цей день ми вшановуємо тих, хто не тільки своїми справами, а й втраченим життям продемонстрував бажання жити у вільній та демократичній державі. У скрутний час, згуртовані ідеями європейської інтеграції та суверенності нашої держави, ми повинні зберегти незламний дух нашого вільного народу, адже саме єдність і волелюбність робить нас гідними нащадками наших предків.

Цього року День Гідності та свободи Україна відзначить під гаслом «Заряджені Гідністю і жагою Свободи».

В містах і селах країни відбудеться багато заходів та флешмобів з відзначення десятої річниці Революції Гідності, запропонованих Українським Інститутом Національної  Пам’яті та Музеєм Майдану. Студентський парламент ІФНТУНГ заохочує студентів, викладачів та всю університетську спільноту взяти участь у  флешмобі  #Бути_Гідним, пов’язавши євромайданівську стрічку з прапорами України та ЄС, та поділитися фотографіями, спогадами й роздумами про Євромайдан під цим тегом у соцмережах. 

З нагоди 10-тиріччя від початку Революції Гідності фахівцями Українського Інституту Національної Пам’яті розроблені  інформаційні матеріали.