Проблеми довкілля: виклики війни

Команда науковців Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу взяла участь у V Міжнародній науково-практичній конференції з екологічної безпеки, що відбулась у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності і на якій зібралися 137 учасників із різних країн, в тому числі представники 29 закладів вищої освіти та наукових установ України, Литви, Латвії та Польщі. 

Всіх їх об'єднало обговорення ключових питань екологічної безпеки в умовах війни. Саме на важливості та актуальності тематики конференції в умовах сьогодення наголосив у вітальному слові до присутніх Голова Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти Андрій Бутенко.

Оскільки мова - про екологічний стан та технології захисту  й збереження довкілля в умовах війни, про техногенну безпеку і ІT-технології захисту довкілля та цивільної безпеки зруйнованих,  внаслідок бойових дій, об’єктів, особливо цінним у вирішення цих проблем може бути внесок науковців ІФНТУНГ. Про це йшлося у доповідях ректора ІФНТУНГ Ігоря Чудика, проректора з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ Сергія Зікратого,  доцента кафедри видобування нафти і газу Андрія Грицанчука, професора кафедри екології Людмили Архипової.

До дискусій долучилися фахівці Міністерства розвитку громад та територій України, ДСНС України, Львівської міської ради, Українського гідрометеорологічного центру, АТ "Укргазвидобування", Хмельницької АЕС АТ НАЕК "Енергоатом", а також представники громадських організацій та підприємств. У них також взяли участь , завідувач кафедри технології захисту навколишнього середовища та безпеки праці ІФНТУНГ Галина Грицуляк, доценти кафедри Галина Лялюк-Вітер, Галина Кривенко.

Науковці відзначили, що війна вплинула на пріоритети в екологічній безпеці. Зокрема, наголос зроблено на інноваційних підходах до захисту населених пунктів, критичної інфраструктури та територій, що постраждали внаслідок воєнних дій. Конференція стала важливим майданчиком для обміну досвідом, координації зусиль і пошуку рішень, які сприятимуть збереженню екологічного балансу, забезпеченню безпеки у надзвичайних умовах та формуванню сприятливого життєвого середовища.

 

 

  • 1
  • 2
  • 3