Попри війну, очікується значний поступ

Круглий стіл-презентація проєкту «Сталий розвиток МСП Івано-Франківської громади на засадах «зеленої», інноваційної, креативної економіки», що відбувся в Центрі розвитку підприємництва «Бізнес-Інкубатор» Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, зібрав на обговорення насущних проблем сьогодення представників Івано-Франківської міської ради, бізнесу та науковців.

У фокусі уваги учасників заходу – розвиток малого та середнього підприємництва (МСП) на основі підвищення культури бізнесу та рівня знань, шляхом стимулювання інноваційного потенціалу громади та зосередження її зусиль на впровадження принципів «зеленої» економіки за підтримки науковців та влади.

У тісній співпраці з Центром розвитку підприємництва «Бізнес-Інкубатор» ІФНТУНГ проєкт реалізує Департамент економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради. Заступниця директора департаменту Надія Кромкач розповідає:

-Цей захід ми проводимо в рамках реалізації проєкту «Сталий розвиток МСП Івано-Франківської громади на засадах «зеленої», інноваційної, креативної економіки», який реалізовуємо за фінансової підтримки програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП». Власне, департамент є головним бенефіціаром проєкту, а «Бізнес-Інкубатор» ІФНТУНГ – наш партнер. І ми дуже вдячні його колективу, зокрема координатору пані Уляні Бережницькій, з якою разом писали грантову заявку, і – впевнена – успішно реалізуємо цей проєкт. Основна наша мета – створення Центру креативної економіки і сталого розвитку для бізнесу й проведення низки заходів, зокрема навчальних курсів для діючих підприємців та початківців, впродовж яких можна буде підготувати свої бізнес-плани. Серед них оберемо три найкращі . Початківцям буде надана менторська підтримка і зняті промоційні відеоролики. А діючі підприємці матимуть нагоду підготувати власні інвестиційні проєкти. Які з них матимуть пріоритет? Передбачено напрямки діджиталізації, зеленої економіки, креативної економіки, а також енергоефективності.

На останньому пані Надія наголошує окремо, адже впродовж великомасштабного російського вторгнення в Україну цей напрямок став надзвичайно актуальним для всієї держави:

-Зараз велике значення має відновлення економіки, енергоефективність: ми пережили дуже складну зиму, й усі побачили, як важко обходитись без електроенергії. Не менше значення має сталий розвиток і екологія, враховуючи, яку шкоду нашому довкіллю щодня завдає російська агресія. І, звісно, підтримка бізнесу. Це  –  найважливіше, бо зараз до Івано-Франківська  переїхали релоковані підприємства, багато внутрішньо переміщених осіб, які хотіли б себе тут реалізувати. Тому курси для початківців будуть спрямовані й на них. Враховуючи фінансову підтримку США та європейських країн, гранти і конкурси, потрібно вчити наших підприємців, як писати грантові заявки, щоб додатково отримувати кошти на розвиток свого бізнесу.