Новий освітній простір відкрито в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Тут запрацювали лабораторії, що будуть широко використовуватися Центром дистанційного навчання й кафедрою інформаційно-вимірювальних технологій, завдяки спонсорській допомозі газорозподільних підприємств, представники яких завітали на презентацію новостворених осередків професійного навчання.
Треба сказати, що з одним із них – лабораторією дистанційного та імерсивного навчання «Інноваційні технології в освіті та інженерії» (обладнання для якої надано АТ “Вінницягаз”) – вже встигли познайомитися прикарпатські старшокласники. В рамках екскурсійного проєкту ІФНТУНГ для майбутніх абітурієнтів вони мали змогу на власні очі побачити, як працює віртуальна реальність, як вона використовується в освітньому процесі, і – скажемо чесно – були просто в захваті.
Не менше вражень залишилось нині й в дорослих відвідувачів. Ректор ІФНТУНГ Ігор Чудик особисто протестував програму, що успішно використовується в підготовці фахівців газорозподільних мереж. Своєю чергою керівниця Центру дистанційного навчання Наталія Піндус розповіла, як фахівцям ЦДН вдалося створити програми, що органічно вплели «дистанційку» в освітній процес, і продемонструвала гостям презентації роботу обладнання, яке екскурсанти сприймають як «світ чарівних вимірів і віртуальної реальності», а студенти-метрологи – як базу для ґрунтовного опанування майбутньої професії.
Надана спонсорами допомога дуже цінна для університету, але водночас вона є важливою інвестицією для роботодавців. Руслан Сич, радник із технічних питань АТ «Львівгаз», зізнається, що товариство кровно зацікавлене у підготовці висококваліфікованих спеціалістів.
– У нас зараз дуже багато працівників, які закінчували саме ІФНТУНГ і які навчаються в ньому за спеціальністю «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка», а також «Нафтогазова інженерія та технології». Ми співпрацюємо з університетом за цими двома напрямками, бо потребуємо кадрів для нашої структури.
Такі ж турботи – і в колег. Начальник департаменту управління персоналом Вінницької філії «Газмереж України» Валерій Кулійчук каже:
-Вже багато років ми намагаємось вибудовувати плідну співпрацю з вищими освітніми закладами, адже будь-яке підприємство не може нормально розвиватися й функціонувати без високопрофесійної робочої сили. Персонал має бути не просто висококваліфікованим, але й відповідати тим вимогам, які висуває сучасність. Тому спроможність освітніх закладів забезпечувати необхідний рівень освіти – запорука нашого руху вперед із хорошими результатами.
Колектив ІФНТУНГ старається тримати високу планку підготовки фахівців, тож надане спонсорами обладнання – вагомий внесок у цю роботу. Тим більше, що студентам часто-густо не доводиться довго чекати на практичне застосування набутих знань: багато з них уже зараз навчаються за дуальною формою освіти. Про те, як розширити коло юнаків та дівчат, котрі прагнуть поєднати теорію з практикою, гості презентації обговорили із координаторкою дуальної освіти університету, завідувачкою кафедри підприємництва та маркетингу Іриною Перевозовою. А новостворену лабораторію еталонних засобів вимірювання об’єму і витрати газу, обладнання для якої було надано АТ “Львівгаз”, і лабораторію метрологічного забезпечення лічильників газу, обладнанням якої ІФНТУНГ завдячує АТ «Хмельницькгаз», представив гостям професор кафедри інформаційно-вимірювальних технологій Орест Середюк.
Підбиваючи підсумки зустрічі, начальник відділу навчання та розвитку персоналу Товариства «Газорозподільні мережі України» Тетяна Іванченко сказала:
-Раніще освіта була відірвана від виробництва, але зараз вони стараються іти в ногу. Тож навчальним закладам потрібен передовий виробничий досвід, щоб студенти вже були адаптовані до тих вимог, які є на підприємствах, до нових технологій, нового обладнання. Нині побачила, що в ІФНТУНГ працюють небайдужі люди, які втілюють це в життя і сповнені енергією та завзяттям, всі – від ректора й до викладачів. Я в захваті від їх професіоналізму!
Сьогоднішня подія – ще один крок до реалізації амбітного плану ІФНТУНГ, до побудови потужного центру енергетичної освіти, вихованці якого стануть рушієм віднови повоєнної України. Тож ректор університету Ігор Чудик подякував спонсорам лабораторій за увагу до потреб студентів закладу, які вже незабаром прийдуть на роботу в структури, без яких годі уявити побутовий добробут:
-Ви даєте тепло в оселі, ви керуєте спеціалістами, які виходять зі стін нашого університету, тож мусимо спільно випрацювати ті правила, за якими будемо їх вчити.
Також він високо оцінив результати роботи Центру дистанційного навчання й підкреслив:
-Дуже добре, що маємо такий осередок, який креативно підходить до залучення молоді до навчання в ІФНТУНГ. Те, що ми тут побачили, створено щоб інженерне мислення перекомпілювати у завтрашню професію й довести до виробничої сфери. Тож будемо працювати далі!