Нещодавно у Львові за організації Державної комісії України по запасах корисних копалин (ДКЗ) відбулась VIII міжнародна науково-практична конференція «Надрокористування в Україні. Перспективи інвестування». Конференція вже віддавна стала майданчиком для обговорення важливих галузевих питання для фахівців провідних державних та приватних компаній геологічної, гірничо- та нафтодобувних галузей, надрокористувачів, а також міжнародних представників. Захід залучив, окрім профільних компаній, й ЗВО, серед яких – Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу.
Цьогорічна Конференція мала на меті напрацювати нові вектори розвитку міжнародного співробітництва з питань надрокористування знайти шляхи вирішення питань залучення інвестицій в мінерально-сировинний комплекс держави, удосконалити обмін досвідом з геологічного вивчення та використання надр. Були обговорення й інші актуальні проблеми геологічної галузі й надрокористування: нарощення мінерально-сировинної бази України, визначення нових напрямів наукових досліджень.
Активними учасниками конференції були науковці ІФНТУНГ: завідувачка кафедри геології та розвідки нафтових і газових родовищ Ірина Михайлів, професорка кафедри фінансів Ліліана Гораль, професор кафедри нафтогазової геофізики Дмитро Федоришин, доцент кафедри геології та розвідки нафтових і газових родовищ Валерій Омельченко, директор Інституту природничих наук і туризм Олександр Трубенко. Вони виступили з доповідями у різних секціях, показуючи можливості наукового потенціалу ІФНТУНГ впливати на пошуки шляхів вирішення ключових проблем надрокористування в Україні залучення в галузь інвестицій.
- Реформування сфери використання надр: прозорість, відкритість, доступність;
- Управління ресурсами корисних копалин для сталого розвитку;
- Інвестиційний потенціал мінерально-сировинної бази України;
- Методика і практика геолого-економічної оцінки родовищ корисних копалин за різними класифікаційними системами;
- Енергетична незалежність України. Нарощування енергетичного потенціалу держави;
- Критична сировина: глобальні перспективи для України;
- Екологічні проблеми у зв’язку з розробкою родовищ корисних копалин;
- Використання підземних вод. переоцінка запасів та ресурсів підземних вод;
- Відновлювані джерела енергії;
- Водень – перспективи енергії майбутнього.
Робота наукового заходу була плідною. Згодом з доповідями можна буде ознайомитись у збірнику, який вийде за матеріалами Конференції.