Наукова діяльність

Додаткова інформація

 

Основний науковий напрямок кафедри – дослідження нових енергоресурсозберігаючих і екологічно безпечних технологій інтенсифікації видобування вуглеводнів і збільшення нафтогазоконденсатовилучення.

На кафедрі функціонують дві наукові школи з окремих питань нафтогазовидобування  і створено три госпдоговірні науково-дослідні лабораторії (керівники – проф. Кондрат Р.М., проф. Кондрат О.Р.; проф. Бойко В.С. - основоположник).

Науковцями кафедри вперше розроблено технології комплексного активного впливу на процеси видобування нафти і газу з родовищ та експлуатації свердловин в ускладнених умовах, які виконано на рівні винаходів і не мають аналогів у світовій практиці. Вони уможливили істотно розширити ресурсну базу нафтогазової промисловості за рахунок залучення в розробку  залишкових запасів вуглеводнів у виснажених родовищах, збільшити кінцеві коефіцієнти нафто-, газо-, і конденсатовилучення та поточні відбори рідких і газоподібних вуглеводнів.

Наукові розробки кафедри ефективно використовуються на родовищах України.

На кафедрі функціонують аспірантура і докторантура за спеціальністю 05.15.06 «Розробка нафтових і газових родовищ», випускники яких мають змогу захищати докторські і кандидатські дисертації у спеціалізованій Вченій раді при університеті.

До наукових досліджень активно залучаються студенти спеціальності. Вони виступали з доповідями на Міжнародному студентському нафтовому конгресі «East Vetts West» (м.Краків), брали участь у Всеукраїнському конкурсі-огляді студентських наукових робіт у галузі «Нафтова і газова промисловість» та Всеукраїнській студентській олімпіаді з напряму підготовки «Нафтогазова справа», спеціальності «Видобування нафти і газу», на яких зайняли призові місця. Студенти спеціальності мають публікації у фахових виданнях, є співавторами патентів на винаходи.

За післявоєнні роки викладачами кафедри видано 20 підручників і навчальних посібників, 36 монографій, науково-технічних оглядів, довідників і словників, видрукувано понад 1300 наукових статей, отримано понад 150 авторських свідоцтв і патентів на винаходи.

В рамках програми 4th Edition of Erasmus+ Staff Week AGH проректор з наукової роботи, професор кафедри Олександр Кондрат та в.о. директора Інституту нафтогазової інженерії Володимир Богославець відвідали польський університет AGH.

Плідна співпраця з АТ Укргазвидобування та студенства кафедри.

За досягнуті успіхи в науковій діяльності, як науковців кафедри: Андрія ГРИЦАНЧУКА (2020-2022 р.) і Лілію МАТІЇШИН (2022-2024 р). призначено стипендіатами Кабінету Міністрів України.

Науковці кафедри приймають активну учать у виконанні наукових проєктів для молодих вчених, що фінансуються з МОНУ

ПРОЄКТ фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, які працюють (навчаються) у закладах вищої освіти та наукових установах, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, які пройшли конкурсний відбір та фінансування яких розпочалось з 2024 року за рахунок коштів Державного бюджету України на тему «Технологічне забезпечення якості деталей стратегічного та тривалоексплуатованого обладнання зміцнюваних наплавленням зносотривких безвольфрамових покриттів». Секція «Нові матеріали та виробничі технології». Наказ МОН №1569 від 27.12.2023 р. ) https://drive.google.com/file/d/1eMHlZpURPkK5p6aawJC1fkRfKlDSdfAd/view?usp=sharing 

ПРОЄКТ фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, які працюють (навчаються) у закладах вищої освіти та наукових установах, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, які пройшли конкурсний відбір та фінансування яких розпочалось з 2025 року за рахунок коштів Державного бюджету України на тему «Розроблення екологічно чистої технології та технічних засобів для очищення димових газів промислових підприємств». Секція «Механічна інженерія та машинобудування». Наказ МОН №1801 від 27.12.2024 р. ) https://nung.edu.ua/sites/default/files/2025-02/%D0%9D%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B7.pdf 

 

НПП кафедри залучаються до виконання різних НДР, в процесі виконання яких підвищують свою кваліфікацію.https://nung.edu.ua/news/pidvyshchennya-kvalifikatsiyi-vykladachiv-ifntunh-zaporuka-yakisnoho-osvitnoho-protsesu 


Всі наукові здобутки зазначені у профілях викладачів.


Звіти за держбюджетною тематикою: 2020   2021   2022   2023   2024