Основний науковий напрямок кафедри – дослідження нових енергоресурсозберігаючих і екологічно безпечних технологій інтенсифікації видобування вуглеводнів і збільшення нафтогазоконденсатовилучення.
На кафедрі функціонують дві наукові школи з окремих питань нафтогазовидобування і створено три госпдоговірні науково-дослідні лабораторії (керівники – проф. Кондрат Р.М., проф. Кондрат О.Р.; проф. Бойко В.С. - основоположник).
Науковцями кафедри вперше розроблено технології комплексного активного впливу на процеси видобування нафти і газу з родовищ та експлуатації свердловин в ускладнених умовах, які виконано на рівні винаходів і не мають аналогів у світовій практиці. Вони уможливили істотно розширити ресурсну базу нафтогазової промисловості за рахунок залучення в розробку залишкових запасів вуглеводнів у виснажених родовищах, збільшити кінцеві коефіцієнти нафто-, газо-, і конденсатовилучення та поточні відбори рідких і газоподібних вуглеводнів.
Наукові розробки кафедри ефективно використовуються на родовищах України.
На кафедрі функціонують аспірантура і докторантура за спеціальністю 05.15.06 «Розробка нафтових і газових родовищ», випускники яких мають змогу захищати докторські і кандидатські дисертації у спеціалізованій Вченій раді при університеті.
До наукових досліджень активно залучаються студенти спеціальності. Вони виступали з доповідями на Міжнародному студентському нафтовому конгресі «East Vetts West» (м.Краків), брали участь у Всеукраїнському конкурсі-огляді студентських наукових робіт у галузі «Нафтова і газова промисловість» та Всеукраїнській студентській олімпіаді з напряму підготовки «Нафтогазова справа», спеціальності «Видобування нафти і газу», на яких зайняли призові місця. Студенти спеціальності мають публікації у фахових виданнях, є співавторами патентів на винаходи.
За післявоєнні роки викладачами кафедри видано 20 підручників і навчальних посібників, 36 монографій, науково-технічних оглядів, довідників і словників, видрукувано понад 1300 наукових статей, отримано понад 150 авторських свідоцтв і патентів на винаходи.
Плідна співпраця з АТ Укргазвидобування та студенства кафедри.
За досягнуті успіхи в науковій діяльності, як науковців кафедри: Андрія ГРИЦАНЧУКА (2020-2022) і Лілію МАТІЇШИН (2022-2024 рз). призначено стипендіатами Кабінету Міністрів України.
Всі наукові здобутки зазначені у профілях викладачів.
Звіти за держбюджетною тематикою: 2020 2021 2022 2023 2024