Ювілейна конференція Асоціації українських германістів

Протягом 29–30 вересня 2023 року у Львівському університеті ім. Івана Франка тривала 30-та, ювілейна конференція Асоціації українських германістів (АУГ) на тему «Германістика в транскультурній перспективі», у якій традиційно взяли участь доценти і викладачі кафедри філології та перекладу ІФНТУНГ. Конференція стала платформою для професійного обміну та дискусій між німецькими та українськими науковцями та практиками. Круглий стіл «З німецькою мовою на шляху до нового громадянського суспільства в Україні» був зокрема присвячений реалізації проєктів, спрямованих на вирішення важливих для українського та німецького суспільства, академічної спільноти питань, поширення знань про Україну в німецькомовному просторі, інтеграції і соціалізації українських біженців у Німеччині, створення платформ для німецько-українського наукового і культурного діалогу тощо. Центральною темою панельної дискусії «Німці та українці: історія непорозумінь?», в якій взяли участь український перекладач і літератор Юрко Прохасько, німецький публіцист та дисидент Вольфгант Темплін, німецька поетеса Керстін Прайвус та український філософ, професор Вахтанг Кебуладзе, стали культурні виклики, які можуть виникнути у співпраці між представниками цих двох національностей.

Протягом двох днів конференції видавництво «Hueber», Німецька служба академічних обмінів та Гете-Інститут провели семінари, учасники яких дізнавалися про нові навчальні матеріали та методи. Також працювали секції з лінгвістики, літературознавства, перекладознавства та дидактики, де учасники мали можливість поділитися з колегами своїми найновішими науковими здобутками.

(на основному фото – доцент кафедри філології та перекладу, гарант ОП «Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська» (бакалаври) Павлик Володимир Іванович ділиться із учасниками конференції досвідом стажування у Німеччині)

• Ювілейна конференція Асоціації українських германістів