У Національному заповіднику «Давній Галич» проведено презентація авторської монографії "Духовні осередки Галицького краю: релігієзнавчо-культурологічні аспекти"

З Божої волі чергова знакова подія відбулася сьогодні у моєму житті в день визначної дати для українського народу у 1035-річницю хрещення Київської Русі-України князем Володимиром! У Національний заповідник «Давній Галич» було проведено презентацію моєї авторської монографії "Духовні осередки Галицького краю: релігієзнавчо-культурологічні аспекти", за участю провідних вчених та громадських діячів. Наукову роботу я присвятила до 1125-річниці першої писемної згадки про місто, адже Галицька митрополія відіграла чималу роль у збереженні релігійної та національної ідентичності у свій час. Нині ж Галич є священним містом, новітнім Єрусалимом української землі, тому популяризувати, вивчати і доносити це до широкого загалу моє основне завдання!
На презентацію завітало чимало поважних гостей, зокрема, мер міста Галича п. Олег Кантор із заступницею п. Вікторія Дебенко , академік НАНУ Євстахій Крижанівський, професор, голова Івано-Франківського осередку Наукового товариства імені Т. Шевченка Василь Мойсишин, голова Івано-Франківського осередку Національної спілки краєзнавців України Михайло Юрійович Косило , поважні гості з Італії п. Леся Королик-Бойко з чоловіком Анджеєм, голова ради молодих учених ІФНТУНГ до 2023 р. Теодозія Яцишин, докторка філософських наук, професорка, відома українська релігієзнавця Людмила Филипович. Колеги по роботі, директор Анна Тимків з адміністрацією Петро Відливаний , Oksana Dyuk закладу Калуський коледж економіки, права та інформаційних технологій ІФНТУНГ , доцент кафедри суспільних наук ІФНТУНГ Михайло Палагнюк , доктор філософських наук Володимир Сабадуха, дружина, нині покійного, мого вчителя Ігоря Коваля - п. Ольга.
Дякую усім, а найперше нашим ЗСУ, що маємо можливість поширювати в тилу національні ідеї, а також тим, хто прийшов, підтримав, змотивував.
За постійну молитовну підтримку дякую духівнику о. Богдан Челядин , родині Марія Руско , однодумцю і досліднику історії релігії Федору Юхно, ректору ІФНТУНГ , професору Ігор Чудик !
В особі генерального директора Володимир Олійник - заповідник «Давній Галич» , дякую усьому колективу за чудову організацію заходу, а особливо п. Наталії Качковській.
Під час презентації можна було переглянути чудову виставку старовинних ікон, євангелій, хрестів, риз та фото храмів Галичини підготовлену працівниками Картинна галерея Національного заповідника "Давній Галич" .

Монографія написана за сприяння колишнього ректора ІФНТУНГ Євстахія Крижанівського;
Рецензенти: доктори філософських наук Людмила Филипович та Дарія Скальська
Літературний коректор Христина Струтинська