17-18 травня 2019 р. викладачі та студенти кафедри філології та перекладу ІФНТУНГ взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції "Актуальні проблеми мовознавства, літературознавства та перекладознавства", що проходила на базі ПНУ ім.В. Стефаника у співпраці з ІФНТУНГ. До складу оргкомітету конференції увійшли ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, доктор технічних наук, академік Крижанівський Євстахій Іванович та завідувач кафедри філології та перекладу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, доктор філологічних наук, професор Когут Оксана Володимирівна.

​​​​​​​На пленарному засіданні з актуальними й  інформаційно насиченими доповідями виступили доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»  Хороб Степан Іванович та гості університету: доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри теорії і практики перекладу Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Бялик Василь Дмитрович, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри англійської філології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Ущина Валентина Анатоліївна та доктор філологічних наук, професор Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Іваненко Світлана Мар'янівна.

Викладачі кафедри філології та перекладу і студенти груп ПФ-15-1 та ФІЛ-17-1 взяли також активну участь у роботі дискусійного клубу під керівництвом проф. Василя Бялика та письменника Тараса Прохаська. Гостею і цікавою доповідачкою стала випускниця університету Світлана Духович, яка нині проживає та працює перекладачем і журналістом у м. Рим. Учасники дискусії обговорили труднощі перекладу, роль індивідуальності перекладача, особливості перекладу текстів з табуйованою лексикою.

• Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні проблеми мовознавства, літературознавства та перекладознавства"