Інтелектуальний клуб «Інтертекст» об'єднує студентів всіх ЗВО Прикарпаття

В Актовій залі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу 6 грудня відбулась визначна подія як для університету, так і для міста – презентація Інтелектуального клубу «Інтертекст». Як зазначає ініціатор створення клубу та натхненник святкового дійства, завідувач кафедри філології та перекладу ІФНТУНГ, проф. Когут О. В. – «Мета нашого клубу - об’єднати філологів, літераторів, освітян, перекладачів Прикарпаття, вітчизняних та іноземних студентів різних закладів вищої освіти задля мотивації ефективного викладання та вивчення іноземних мов, популяризації нових тенденцій у світовому літературному процесі, обміну досвідом з використання сучасних прийомів навчання мов. Основною особливістю «Інтертексту» є міжнародна та міжкультурна комунікація. Адже, відзначимо, що сучасна освіта давно виходить за межі аудиторій».

Клуб «Інтертекст» стане інтелектуальною платформою, яка передбачає спілкування провідних науковців у царині філології, митців, перекладачів та фахівців різних галузей на теоретичному та практичному рівнях. Для студентів клуб теж стане шансом спробувати себе у науковій сфері – проведенні досліджень, написанні статей. Формами роботи клубу стануть: години спілкування, творчі зустрічі з особистостями, книжкові виставки, презентації нових книг, відкриті заняття.

Планується, що клуб працюватиме за такими напрямами:

> Мовний дискурс (англійська, німецька, французька, польська мови)

> Літературознавство та мистецтво (сучасна драматургія, кінопростір, сценічне мистецтво)

> Науково-технічні рефлексії.

Основними учасниками клубу стануть молоді та творчо обдаровані особистості з всіх ЗВО Івано-Франківська. Тому і презентація інтелектуального клубу проходила у формі інтелектуально-розважального шоу, в якому взяли участь студенти-перекладачі ІІ і ІІІ курсів. Мали місце, звісно ж, і музичні паузи у виконанні творчих інтелектуалів ІФНТУНГ, ПНУ ім. В. Стефаника та ІФНМУ.

Так, захід розпочався із виконання молитви-благословення у виконанні хору «Святої Терези» іноземних студентів. На такій піднесеній духовній ноті з вітальним словом до присутніх звернулась проректор з науково-педагогічної роботи, проф. Гораль Л. Т.«Надзвичайно приємно вітати в нашому університеті представників найкращих вузів Івано-Франківська: і студентську молодь, і викладачів. Дивлячись на вас, на усміхнені обличчя, на піднесені світлі погляди, розуміємо, що молодь наша – це той потужний потенціал, яким володіє країна і який буде реалізований на найвищому рівні. Ми знаємо, що в нашому університеті навчаються студенти різних культур і національностей. Ми стараємось зробити все можливе для того, щоб вони почувались комфортно. «Інтертекст» стане своєрідною платформою, яка об'єднає студентів різних ЗВО, різних країн. А мова – це та основа, за допомогою якої ми зможемо більше дізнатись про культуру інших, про їхні традиції та цікаві ідеї, а вони в свою чергу, володіючи українською мовою, дізнаються більше про багатство української землі, її красу та можливості. Також в клубі можна буде вдосконалити знання іноземної мови, а це сприяє розвитку, ширшому світогляду та новим ідеям».

Дякуємо організаторам свята – викладачам та студентам кафедри філології та перекладу ІФНТУНГ за позитивні  емоції, гарний настрій, теплі посмішки і звісно – чудову розминку для мозку!

• Інтелектуальний клуб «Інтертекст» об'єднує студентів всіх ЗВО Прикарпаття