Активну участь у проекті «Інноваційний університет та лідерство. Фаза VII: Моделі навчальних закладів і стратегії розвитку», який проходив у місті Варшава, Республіка Польща, взяла проф. кафедри «Технології захисту навколишнього середовища та безпеки праці» Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Теодозія ЯЦИШИН. Цей проект, спрямований на розвиток інноваційних підходів у системі вищої освіти, став платформою для обміну досвідом між представниками навчальних закладів, освітніми лідерами та експертами з Польщі та України.
Проект був фокусований на аналізі та розробці моделі навчального закладу 2030, яка дозволить врахувати потреби всіх учасників освітнього процесу та інших зацікавлених, а також вимоги до освіти і розвитку в умовах глобалізації та технологічних змін. Учасники обговорювали важливість інноваційних стратегій для університетів, які дозволяють підвищити їх конкурентоспроможність, а також впровадження новітніх педагогічних технологій, інтеграцію наукових досліджень у навчальний процес та створення ефективних механізмів управління вищими навчальними закладами.
Програма стажування включала участь у двох міжнародних конференціях. Разом з учасниками проєкту науковиця ІФНТУНГ долучилась до роботи міжнародної конференції «Головування Польщі в Раді Європейського Союзу – суть, цілі та завдання», яка була присвячена підтримці України на її шляху до ЄС. Загалом в обговореннях піднімалися теми війни України- росії, безпеки, міграції, стійкого розвитку, поляризації суспільства, психологічного здоров’я, дезінформації, гібридної війни та низки інших важливих питань. На завершення головним меседжом стала можливість протистояти зазначеним викликам тільки в єдності зі збереженням поваги до індивідуальності та особливостей кожної нації.
Впродовж трьох тижнів Т. ЯЦИШИН разом з учасниками проєкту мали змогу дізнатися про стратегії та підходи до їх формування провідних ЗВО Польщі від проректорів цих освітніх закладів.
Також у Варшаві учасники проекту зустрічались з головою Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрієм БУТЕНКОМ, який поділився своїм поглядом на ті зміни, що нас очікують в системі забезпечення якості вищої освіти, перспективами інституційної акредитації, змінами в підходах до оцінювання освітніх програм та впровадженням прогресивної шкали вартості послуг акредитації освітніх програм.
Наприкінці проєкту в його рамках відбулася конференція «Центрально-східноєвропейські студії – перспективи розвитку», в якій брала участь Теодозія ЯЦИШИН. Конференція зібрала коло науковців та практиків з різних країн Центрально-Східної Європи, які обговорювали актуальні питання регіонального розвитку, в тому числі в сфері освіти та науки. На конференції було представлено цілу низку досліджень, спрямованих на розробку нових підходів до освітньої діяльності в контексті сучасних викликів і можливих рішень у Центрально-Східній Європі. Цікавою була й панельна дискусія VII «Студії Центрально-Східної Європи: перспективи розвитку», на якій ректори українських університетів представили успішні кейси співпраці з польськими колегами.
Фіналізували дискусію профільні заступники міністрів України й Польщі – Михайло ВИННИЦЬКИЙ та Анджей ШЕПТИЦЬКИЙ, окресливши перспективні напрямки співробітництва.
Участь у цих заходах дозволила професорці не лише презентувати результати наукових досліджень, а й встановити важливі контакти для подальшого співробітництва з міжнародними науковими та освітніми установами. Це сприяє розвитку нових методів навчання та наукових досліджень в Україні, а також інтеграції ІФНТУНГ у міжнародний освітній простір.