150 років НТШ ім. Шевченка: в ІФНТУНГ відбулась ювілейна сесія обласного осередку

В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відбулась ювілейна сесія загальних зборів Івано-Франківського осередку наукового товариства ім. Шевченка, присвячена 150-річчю Наукового товариства ім. Шевченка.

Члени ІФО НТШ ім. Шевченка, який плідно працює понад 20 років,  зібрались  в конференц-залі науково-технічної бібліотеки. Відкрив ювілейну сесію вітальним1 2словом голова ІФО НТШ, завідувач кафедри фізико-математичних наук, проф. Василь МОЙСИШИН (ІФНТУНГ). Він подякував усім присутнім за участь і вкотре наголосив, що обласний осередок Наукового товариства ім. Шевченка є вагомою науково-видавничою інституцією, яка активно спрямовує свої зусилля на вивчення національної спадщини й примноження наукових ідей.

Присутні заслухали також доповіді науковців – проф. ПНУ ім. Василя Стефаника Івана МОНОЛАТІЯ  «Наукове товариство ім. Шевченка: 150 років на службі української науки і культури» та проф. ПНУ ім. Василя Стефаника Євгена БАРАНА «Забутий галицький письменник Михайло Яцків». Опісля відбулось обговорення доповідей, яке було жвавим та продуктивним, спонукало до подальших досліджень.

4Під час сесії у фоє НТБ ІФНТУНГ була розгорнута виставка «Наукове товариство ім. Шевченка в  постатях ( до 150-річчя)», яку презентував ВАСИЛЬ3 ШЕНДЕРОВСЬКИЙпровідний науковий співробітник Інституту фізики НАН України,  ініціатор, організатор і виконавчий директор Міжнародного енциклопедичного бюро з фізики, історик науки, громадський діяч.

У конференц-залі НТБ було представлено виставку видань членів осередку, які працюють в ІФНТУНГ. Також члени ІФО НТШ були нагороджені грамотами міської влади та ІФНТУНГ.

Довідково. Наукове товариство імені Т. Шевченка (акронім: НТШ) –  всесвітня українська академічна організація, багатопрофільна академія наук українського народу – рушійна сила формування та розвитку української науки кінця ХІХ - першої половини XX ст., яка зробила і робить сьогодні вагомий внесок у світову скарбницю знань. Виокремившись у певні регіональні групи, НТШ почало свою активну фазу розвитку, зокрема мова йде про Івано-Франківську обласну організацію Наукового товариства ім. Шевченка.

Акутуальні новини