Рівень вищої освіти - перший (бакалаврський)
ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА
«МЕТРОЛОГІЯ ТА ІНФОРМАЦІНО-ВИМІРЮВАЛЬНА ТЕХНІКА»
спеціальності 175 Інформаціно-вимірювальні технології
(до 16 грудня 2022 року 152 Метрологія та інформаціно-вимірювальна техніка)
ГАРАНТІЇ ЯКОСТІ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ
Відомості самооцінювання ОПП "Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка"
Рішення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти
Сертифікат про акредитацію освітньо-професійної програми "Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка"
А знаєш, чому існує освітня програма «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка», а чому є ще інші.? Просто тому, що такі фахівці потрібні підприємствам і у нашій країні.
А яку ж програму навчання вибрати саме тобі? Що ти чекаєш від своєї майбутньої професії, як вона дасть можливість реалізувати твої задуми?
Якщо ти прагнеш оволодіти необхідною для суспільства професією, хочеш долучитися до впорядкування енергетичної сфери і жити з перспективою, то найкращий шлях до цього – вступити у Івано-франківський національний технічний університет нафти і газу на освітньо-професійну програму «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» за спеціальністю 175 – Інформаційно-вимірювальні технології.
Діяльність фахівця з метрології та інформаційно-вимірювальної техніки пов’язана з абсолютно всіма технологічними процесами у всіх галузях промисловості. Спитаєте, чому? Пояснення просте: жоден процес не може існувати без здійснення вимірювань чи контролю,
– це спрацювання автоматизованих систем, що викликано результатом вимірювання того чи іншого параметра чи показника;
– це контроль якості сировини чи готової продукції, що здійснюється у безлічі лабораторій із застосуванням приладів та випробувального обладнання;
– це забезпечення параметрів технологічних процесів, що неможливо організувати без правильного вибору методу і засобу вимірювання;
– це обробка результатів вимірювання чи контролю, що слід зробити за певними комп’ютерними технологіями.
Для всіх перелічених видів діяльності здобувач одержує належну підготовку, навчаючись за освітньою програмою «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» за спеціальністю 175 – Інформаційно-вимірювальні технології.
Окрім денної та заочної форми навчання за даною освітньо-професійною програмою є можливість навчання за дуальною формою навчання, що дозволяє вдало поєднувати власну роботу у сфері метрології та інформаційно-вимірювальних технологій з навчанням та можливість отримання диплому державного зразка.
На кафедрі працюють досвідчені викладачі, які забезпечують високу якість викладання навчального матеріалу та реалізацію набутих знань при вирішенні практичних задач та індивідуальних завдань, чи особливостей їх застосування в лабораторних та реальних умовах праці. Студенти, що навчаються за даною освітньо-професійною програмою мають змогу проходити практику на підприємствах нафтогазового комплексу України, про що свідчать укладені договори між університетом та компаніями даної сфери.
Ми створюємо всі умови для повної реалізації мрій в здобутті престижної професії та реалізації творчого наукового потенціалу наших студентів, в числі яких можеш бути і ти.
Освітня програма “Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка” продовжує традиції підготовки фахівців з метрології та інформаційно-вимірювальної техніки для всіх галузей економіки України.
В ІФНТУНГ ця спеціальність започаткована у 1990 році отриманням ліцензії на підготовку фахівців за спеціальністю «Фізичні методи інтроскопії» (кафедра методів та приладів контролю якості), (з 1996 року – спеціальність перейменована на «Прилади і системи неруйнівного контролю»). У 1995 році ліцензована спеціальність «Інформаційно-вимірювальна техніка» (кафедра інформаційно-вимірювальної техніки). У 2018 році вказані кафедри об’єднані в одну (кафедра метрології та інформаційно-вимірювальної техніки), яка продовжила підготовку та виконання освітньо-професійної програми «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» спеціальності 152 «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» за переліком 2015 року, оскільки на кафедрі сформований науковий та методичний потенціал, створено належне кадрове і матеріально-технічне забезпечення.
У м. Івано-Франківську та області на більшості підприємств та організацій державного і приватного підпорядкування працюють випускники кафедри, адже за понад 30 років існування вказаної спеціальності в університеті підготовлено понад 1000 фахівців, в тому числі в інституті підвищення кваліфікації. За переліком спеціальностей 2015 року напрям підготовки фахівця з метрології було віднесено до галузі знань 15 «Автоматизація та приладобудування». Тому на кафедрі інформаційно-вимірювальної техніки у 2016 році було започатковано нову ОП «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка». ОП розроблена на основі чинних на той час ЗУ «Про вищу освіту», постанов КМУ «Про затвердження національної рамки кваліфікації», положень НТУ, аналогічних ОП в ЗВО України з урахуванням рекомендацій роботодавців і представників академічної спільноти.
Зміни до ОП вносилися 2020, 2021, 2022 і 2023 роках з метою приведення її у відповідність до змін нормативної бази та діючого стандарту та врахування пропозицій зацікавлених сторін. Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2022р №1392 дана ОП відноситься до галузі знань – 17 Електроніка, автоматизація та електронні комунікації і спеціальності – 175 Інформаційно-вимірювальні технології.
Також у 2023 році з метою оптимізації структури університету, підвищення продуктивності праці та покращення якості освітніх та інших послуг, що надаються університетом, відповідно до Наказу Ректора № 179 від 05.07.2023 року про реорганізацію структурних підрозділів університету з 02.10.2023 року кафедри: "Метрологія та інформаційно-вимірювальня техніка" і "Енергетичний менеджмент та технічна діагностика" ліквідовано та на їх базі створено кафедру "Інформаційно-вимірювальних технологій".
Освітньо-професійна програма Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка 2024 р. (ПРОЄКТ).
Відгуки та пропозиції на проєкт ОПП 2024 р. просимо надсилати на пошту гаранта програми доц. Чуйко М.М.: myroslava.chuiko@nung.edu.ua
Зведена таблиця пропозицій та зауважень від стейкхолдерів до проєкту ОПП 2024 р. (завантажити).
ОПП «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» 2023 р. (завантажити)
Навчальний план 2023 р. денна форма (завантажити)
Навчальний план 2023 р. заочна форма (завантажити)
Протоколи засідання кафедри (переглянути)
ОПП «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» 2022 р. (завантажити)
Навчальний план 2022 р. денна форма (завантажити)
Навчальний план 2022 р. заочна форма (завантажити)
Протоколи засідання кафедри (переглянути)
ОПП «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» 2021 р. (завантажити)
Навчальний план 2021 р. денна форма (завантажити)
Навчальний план 2021 р. заочна форма (завантажити)
Протоколи засідання кафедри (переглянути)
ОПП «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» 2020 р. (завантажити)
Навчальний план 2020 р. денна форма (завантажити)
Навчальний план 2020 р. заочна форма (завантажити)
Протоколи засідання кафедри (переглянути)
Обов'язкові освітні компоненти
Дисципліни загальної підготовки
Історія України та української культури
Іноземна мова (за професійним спрямуванням)
Психологія та соціальна комунікація
Основи охорони праці та безпека життєдіяльності
Дисципліни професійної підготовки
Інженерна та комп`ютерна графіка
Теорія автоматичного керування у інформаційно-вимірювальних технологія
Мікроконтролери та програмовані логічні контролери
Кваліметрія, стандартизація і управління якістю
Конструювання і технології приладобудування
Теорія надійності в інформаційних та технічних системах
Теорія планування вимірювального експерименту
Обробка результатів вимірювального експерименту
Електроніка в інформаційно-вимірювальних технологіях
Цифрова техніка в інформаційно-вимірювальних технологіях
Метрологія і технологічні вимірювання в нафтогазовій промисловості
Основи теорії невизначеності вимірювань
Основи професійної діяльності за фахом
Методи та засоби вимірювання та первинні вимірювальні перетворювачі
Використання інформаційних технологій в галузі
Математичне моделювання фізичних процесів в галузі
Навчальна науково-дослідна робота студентів
Основи передавання та захисту вимірювальної інформації
Метрологічне забезпечення інформаційно-вимірювальних систем
Вибіркова частина
Дисципліни із кафедрального/інститутського каталогу
Увага! Згідно наказу ректора ІФНТУНГ реалізація прав студентів на вільний вибір дисциплін передбачає обрання профільованих блоків, які включають фахові дисципліни і спрямовані на поглиблення фахових компетентностей.
Основні етапи вибору:
1) дирекція інституту та гарант ОПП інформують здобувачів із процедурою вибору дисциплін (порядку, термінів, процедури запису на дисципліни);
2) здобувачі ознайомлюються із переліком профільованих блоків шляхом перегляду анотацій дисциплін;
3) голосування здобувачів за вибір блоку дисципліни за професійним спрямуванням шляхом подання відповідних заяв (у паперовій або електронній формах) до дирекції навчально-наукового інституту;
4) узагальнення результатів (дирекція готує розпорядження щодо індивідуальних навчальних планів здобувача).
Пропонуємо ознайомитися з анотаціями вибіркових дисциплін для кафедрального/інститутського каталогів за посиланнями: (3 курс) і (4 курс).
Дисципліни із загальноуніверситетського каталогу
Процедура вибору полягає у тому, що здобувач ВО має можливість вибору дисциплін із загальноуніверситетського каталогу починаючи з 2 семестру навчання та здійснює свій вибір через електронний кабінет системи “Деканат+” (http://194.44.112.6).
Ознайомитись з анотаціями дисциплін із загальноуніверситетського каталогу можна за посиланням
Історія України та української культури
Основи академічного письма
Іноземна мова (за професійним спрямуванням)
Правознавство
Психологія та соціальна комунікація
1. Кравченко В.Ю. Психологія комунікації. Конспект лекцій. Івано-Франківськ. ІФНТУНГ. 2023. 118 с.
Основи охорони праці та безпека життєдіяльності
Вища математика
Фізика
Основи метрології
Інженерна та комп`ютерна графіка
Теорія автоматичного керування у інформаційно-вимірювальних технологія
Мікроконтролери та програмовані логічні контролери
2.Когутяк М.І, Лагойда А. І.. Мікропроцесори і технічні засоби автоматизації.
Ч. 1 .Програмовані логічні контролери [Текст] : навч. посібник.-Івано-Франківськ: ІФНТУНГ,2016-237с
Основи програмування
1. Програмування на С(С++). Парадигма процедурного програмування. Навчальний посібник. /Гнатів Б.В., Гнатів Л.Б.. - Львів: Видавництво «Растр-7», 2017. - 264 с.
2. Мова програмування С. Друге видання. Браян В. Керніган, Деніс М. Річі, 2012 р. - 232 с.
Кваліметрія, стандартизація і управління якістю
- Середюк, О. Є. Основи кваліметрії та сертифікації в нафтогазовій галузі: навч. посіб. / О. Є. Середюк, Л. А. Витвицька, З. П. Лютак. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2014. – 294 с.
- Методи та засоби визначення показників якості продукції: навч. посіб. / Т. З. Бубела, П. Г. Столярчук, Є. В. Походило [et al.]. – Львів : Львів. політехніка, 2012. – 292 с.
- Карпаш, О. М. Основи забезпечення якості в нафтогазовій інженерії: навч. посіб. / О. М. Карпаш, А. В. Яворський, М. О. Карпаш. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ Факел, 2008. – 440 с.
- Боженко, Л. І. Метрологія, стандартизація, сертифікація та акредитація: навч. посіб. / Л. І. Боженко. – Львів : Афіша, 2006. – 324 с.
Конструювання і технології приладобудування
З матеріалами до дисципліни можна ознайомитися за посиланням
Теорія надійності в інформаційних та технічних системах
- Чеховський С. А., Витвицька Л. А., Клочко Н. Б. Основи теорії надійності в інформаційних та технічних системах: навчальний посібник – Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2017. – 120 с.
- Витвицька Л. А., Клочко Н. Б. Основи теорії надійності в інформаційних та технічних системах: практикум. Методичні вказівки. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2021. - 72 с.
- Витвицька Л.А. Клочко Н.Б. Основи теорії надійності в інформаційних та технічних системах: курсове проєктування: методичні вказівки– Ів.-Франківськ:ІФНТУНГ, 2020.- 62 с.
Теорія планування вимірювального експерименту
- Дистанційний курс 1
- Дистанційний курс 2
- Піндус Н. М. Вимірювальний експеримент та обробка результатів : конспект лекцій / Н. М. Піндус. - Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2013. - 248 с.
- Піндус Н. М. Вимірювальний експеримент та обробка результатів : практикум / Н. М. Піндус. - Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2013. - 51 с.
Електроніка в інформаційно-вимірювальних технологіях
Матеріали до дисципліни доступні за посиланням
Цифрова техніка в інформаційно-вимірювальних технологіях
Матеріали до дисципліни доступні за посиланням
Метрологія і технологічні вимірювання в нафтогазовій промисловості
Дистанційний курс з дисципліни можна переглянути за посиланням
Основи теорії невизначеності вимірювань
Методи та засоби вимірювання та первинні вимірювальні перетворювачі
Використання інформаційних технологій в галузі
- Барна, О. Б. Інформаційні технології : практикум / О. Б. Барна. - Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2017. - 67 с.
- Сучасні інформаційні системи і технології: конспект лекцій / В. Г. Іванов, С. М. Іванов, В. В. Карасюк та ін.; за заг. ред. В. Г. Іванова, В. В. Карасюка. – Х.: Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого, 2014. – 347 с.
- Інформаційні технології. Конспект лекцій. [Електронний ресурс] : навчальний посібник для здобувачів ступеня бакалавра / КПІ ім. Ігоря Сікорського ; уклад.: Д. В. Риндюк, В. А. Пешко – Електронні текстові данні. – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022. – 180 с.
- Дистанційний курс
Математичне моделювання фізичних процесів в галузі
- Чеховський С. А., Криницький О. С., Витвицька Л. А. Математичне моделювання фізичних процесів в галузі: конспект лекцій. Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2022. 118 с
- Криницький О.С. Витвицька Л.А. Математичне моделювання фізичних процесів в галузі. Практикум. Методичні вказівки для для студентів спец. «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка“ – ІФНТУНГ, 2021 – 84 с.
Навчальна науково-дослідна робота студентів
- Середюк О.Є., Кононенко М.А. Навчальна науково-дослідна робота студентів. Практикум: Методичні вказівки. - Івано-Франківськ. ІФНТУНГ, 2022. - 31 с.
- Карпаш О.М., Райтер П.М., Карпаш М.О. Методологія наукових досліджень : навчальний посібник. Івано- Франківськ : ІФНТУНГ, 2014. 253 с.
- Цехмістрова Г.С. Основи наукових досліджень : навч. посіб. Київ : ВД «Слово», 2004. 240 с.
Основи передавання та захисту вимірювальної інформації
Метрологічне забезпечення інформаційно-вимірювальних систем
1.Кононенко М.А. Метрологічне забезпечення систем: конспект лекцій / М.А. Кононенко.-Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2019. - 95с.
Гарант освітньої програми к.т.н., доцент - Чуйко Мирослава Михайлівна - (наказ про призначення)
Контактні дані гаранта ОПП для комунікації: електронна пошта - myroslava.chuiko@nung.edu.ua; телефон -
Група забезпечення освітньої програми (наказ про затвердження). З особистими сторінками викладачів кафедри можна ознайомитись на сторінці кафедри у вкладці "Співробітники".
ОПП 2023
Рецензія / відгук _ Бубела Т.З. НУ "Львівська політехніка"
Рецензія / відгук _ Камінський В.Т. ТОВ "НТЦ "Промтехдіагностика"
Рецензія / відгук _ Шульга В.А. АТ "Івано-Франківськгаз"
Рецензія / відгук _ Коржак О.В. ДП "Івано-Франківськстандартметрологія"
Запрошуємо всіх кому не байдужа якість надання освітніх послуг у університеті пройти анонімне опитування за посиланням
Результати опитування:
- щодо якості викладання дисциплін (переглянути)
- щодо якості самостійної роботи (переглянути)
- щодо якості освітньої програми (переглянути)
- випускників (переглянути)
- роботодавців (переглянути)
Назва підприємства/організації | Договір про співпрацю |
ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» | Договір ТКЕ - І/5 від 01.09.2023 |
АТ "Прикарпаттяобленерго" | Договір № ЕНЕРГО - 1/3//2023/1733 від 28.08.2023 |
ДП "Івано-Франківськстандартметрологія" | Договір № СМТ -І/3 від 22.09.2023 |
ПрАТ "Івано-Франківськцемент" | |
Метрологічний центр "РГК Метрологія Івано-Франківськ" | |
ТОВ "Газорозподільні мережі України", Львівська філія |
Здобувач може самостійно надати від іншого підприємства лист-відношення для проходження на даному підприємстві практики.
Репозитарій робіт здобувачів вищої освіти
Тематики бакалаврських робіт здобувачів 2020 року вступу
Розпорядження директора інституту від 23.11.2023 №137 (переглянути)
Тематики бакалаврських робіт здобувачів 2019 року вступу
Наказ ректора від 08.06.2023 №226/7 (переглянути)
Тематики бакалаврських робіт здобувачів 2018 року вступу
Наказ ректора від 31.05.2022 №143/7 (переглянути)