Студенти-екологи дізнались як правильно аналізувати якість навколишнього середовища

У рамках укладеної угоди про співпрацю між Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу та провідною міжнародною агрокомпанією «Goodvalley», що належить данським інвесторам,  відбулась онлайн-зустріч студентів-екологів з головною екологинею агрохолдингу Оксаною Лаштою, яка, до слова, є випускницею кафедри екології нашого університету.

Зустріч з екологинею організувала доцентка кафедри екології Теодозія Яцишин для поглиблення знань з курсу «Системний аналіз якості навколишнього середовища». Пані Оксана розповіла студентам про технологічні підходи та систему моніторингу якості навколишнього середовища, що використовуються на підприємстві для запобігання забрудненню довкілля,  про кроки підприємства на шляху до реалізації повного «Зеленого циклу» та про те, яким чином здійснюються принципи сталого розвитку. Також майбутні фахівці зі збереження довкілля змогли ознайомитись з екологічно безпечною моделлю сільськогосподарського виробництва, онлайн побачити як виробництво комбікормів поєднує рослинництво і тваринництво, а технологічний процес комбікормового заводу відповідає високим європейським стандартам якості продукту й охороні довкілля.

Відзначимо, що тісна співпраця ІФНТУНГ та «Goodvalley» розпочалась ще у 2014 році. З того часу постійно проводяться спільні екологічні акції: «За чисте довкілля», прибирання територій, насаджування дерев тощо. Також представники обох сторін разом брали участь в конференціях, засіданнях комітетів, організовувати спільні дослідження. Студенти проходять практику, кращі з них  – стають працівниками компанії. А за умовами угоди про співпрацю, яка підписана на початку 2019 року, сторони додатково об’єднують зусилля щодо вирішення проблем ефективного енергоспоживання, застосування нових енергозаощаджуючих технологій, захисту навколишнього середовища від впливу забруднюючих речовин, розвитку інноваційної діяльності, сприяння розробці й реалізації інноваційних проєктів. Установи спільно працюватимуть над розробкою інвестиційних програм для залучення прямих іноземних інвестицій. Також передбачається створення спільних груп науковців, технічних спеціалістів з питань впровадження нових проєктів інноваційного розвитку з метою реалізації проєктів у сфері ефективного використання енергетичних ресурсів.

 

 

  • 1
  • 2
  • 3