Ректор ІФНТУНГ зустрівся з колективом ДонНАБА: нові можливості для освіти та науки

За ініціативи колективу Донбаської національної академії будівництва і архітектури відбулась онлайн зустріч з ректором ІФНТУНГ  Ігорем ЧУДИКОМ. Адже менше місяця тому університет облетіла гаряча новина про приєднання до Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Донбаської національної академії будівництва і архітектури з м. Макіївки, яка була двічі релокована (в 2014 році – до Краматорська, а в 2022 році – до Івано-Франківська). Тож задля збереження дуже серйозної архітектурної та будівельної школи Міністерство освіти і науки України пішло на цей крок.

Цілком зрозуміло, що об’єднання ЗВО викликає чимало питань серед працівників  ДонНАБА. І хоча попередньо Ігор ЧУДИК запевнив, що вища школа, яка буде влита в наш університет, не тільки підсилить його, але й буде збережена як бренд, все ж серйозна розмова з працівниками приєднаного ЗВО була на часі. 

На двогодинній зустрічі з ректором ІФНТУНГ обговорювалися основні аспекти інтеграції ДонНАБА в структуру університету. Колектив ДонНАБА особливо хвилюють питання:

  • збереження унікальності академії та її освітньої структури,  забезпечення спадкоємності навчальних програм;

  • підтримка бренду ДонНАБА;

  • вступна кампанія, стратегія залучення абітурієнтів та популяризація спеціальностей;

  • кадровий потенціал: забезпечення робочих місць для викладачів та створення умов для їх професійного зростання;

  • інтеграція у нове середовище: адаптація студентів і викладачів до роботи в ІФНТУНГ.

Ректор університету максимально щиро відповів на поставлені питання.  Насамперед він високо оцінив здобутки ДонНАБА, яка справедливо пишається своїми доробками у сфері архітектури і будівництва. Саме тому планується, що об’єднання дозволить не лише зберегти, а й розвивати архітектурну та будівельну школу ДонНАБА. «Наша місія – розширити, зміцнити, забезпечити не тільки її існування, але й ефективну роботу та участь у відбудові нашої держави, зруйнованих об’єктів, у будівництві енергетичних та інфраструктурних об’єктів й фортифікацій, - підкреслив очільник ІФНТУНГ. – Відтак ІФНТУНГ відкриває двері для інновацій, співпраці з бізнесом та міжнародними партнерами, що сприятиме підвищенню конкурентоспроможності випускників на ринку праці».

Ректор представив позицію ІФНТУНГ, зазначивши, що університет прагне максимально підтримати ДонНАБА у процесі інтеграції. Серед основних пріоритетів: збереження кадрів та наукового потенціалу (університет зацікавлений у співпраці з викладачами та фахівцями ДонНАБА), розширення архітектурної та будівельної школи у межах нового об’єднання, спільна вступна компанія, створення якісних умов для навчання, роботи та проживання для студентів й викладачів тощо. 

Ректор говорив також про переваги об’єднання ДонНАБА з ІФНТУНГ. Викладачі, працівники і студенти ДонНАБА отримають доступ до сучасної інфраструктури, новітніх технологій та міжнародних програм ІФНТУНГ. Водночас академія зможе зберегти свої традиції та статус флагмана містобудівної та архітектурної освіти в Україні. А ще – це можливість об’єднати досвід і ресурси двох провідних освітніх закладів, що сприятиме розвитку нових освітніх програм, наукових досліджень та популяризації професій у галузі будівництва, архітектури та урбаністики. Крім того, процес інтеграції є важливим кроком для збереження інтелектуального потенціалу України та розвитку національної освіти навіть у складних умовах.