З нагоди Дня Героїв в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відбулась зустріч студентів із ветераном російсько-української війни Андрієм Фармугою.
Андрій Фармуга — головний сержант, командир відділення БПЛА. Брав участь в антитерористичній операції (2014–2015), обороні Донецького аеропорту, а також у повномасштабній війні у складі 79-ї десантно-штурмової бригади, воював у Луганській і Донецькій областях у 2022–2024 роках.
Після повернення з фронту активно долучився до ветеранського руху, є керівником ветеранського напряму платформи «Тепле Місто». Увесь довоєнний досвід громадської діяльності (пан Андрій був, зокрема, одним з організаторів медичної служби Майдану), так само як і досвід війни, дають йому змогу допомагати нині в адаптації до цивільного життя своїм побратимам та посестрам. А вона дуже важлива, оскільки реалії війни надзвичайно відрізняються від реалій мирного життя, яке перетворюється на паралельний до неї світ.
Як сприймають його наші захисники? Якої підтримки потребують? Як повертаються у відносно мирне середовище (бо ж війна дістається і тилу)? Про все це і про те, що важливо дізнатися з перших уст, могли прямо спитати юнаки і дівчата, котрі наразі сидять за студентською лавою. Адже всі події в країні стосуються і їх: у когось на фронті – друзі чи родичі, хтось сам планує стати до лав оборонців країни, а всі разом – усвідомлюють, що нам необхідно переосмислювати життєві цінності, якими керуємось. Бо теоретично кожному відомо, що «щастя – не в грошах і не в речах». Але практично це осягається в екстремальних умовах, коли щастям виявляються раніше незнайомі тобі люди, з якими звела війна, які прикривають тебе у бою і стають рідними і найбільш довіреними особами. З’ясовується, що радість приносять не тільки соціальні успіхи, але й такі прості і щирі вияви любові, як… муркотіння кота чи відданий погляд собаки – вони найкращі військові психологи на фронті.
На зустрічі з Андрієм Фармугою студенти дізналися, як правильно поводитись із військовими, котрі повернулися з фронту – дехто на коротку відпустку. Багато хто мав змогу переглянути свої попередні уявлення про роль тилу у підтримці наших захисників. Зрештою, і на волонтерство також. Бо нині на передовій – не до смаколиків (харчування налагоджене дуже добре), але важливо знати найгарячіші потреби армії. Наразі це – оптоволокно з котушками. Пілоти дронів були б за них дуже вдячні.
Загалом такі зустрічі, як нинішня, з ветераном АТО і нинішньої повномасштабної війни Андрієм Фармугою, – неоціненний досвід для юнацтва. Це щиро. Це відверто. Це важливо. І надзвичайно актуально – на часі…
За це пану Андрієві сердечно дякували і ректор університету Ігор Чудик, і викладачі, які також прийшли разом зі своїми вихованцями на зустріч, яка залишила відчуття особливої спільності з людьми, які далеко від нас – на передньому краї оборони, проте завжди поруч – у наших думках і молитвах за їхнє здоров’я, за їхні життя і одну на всіх Перемогу.