ПРЕС-РЕЛІЗ №2
1 березня 2025 року в повіті Марамуреш (Румунія) та Івано-Франківській області (Україна) офіційно розпочато реалізацію проекту «Перевідкриття спільних культурних коренів та їх діджиталізація для майбутніх поколінь – Root4Dig». Ця транскордонна ініціатива має на меті поглиблення транскордонного співробітництва, популяризацію через оцифровування культурних цінностей у спільних Карпатах.
Виконавці проекту
Проект реалізується Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу (Україна) у партнерстві із Технічним університетом Клуж-Напока - Північним університетським центром в м. Бая-Маре (Румунія) та громадською організацією «Асоціація Академічних досліджень, інновацій та професійного розвитку» (Румунія). Він співфінансується Європейським Союзом у рамках Програми Interreg VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2021-2027.
Root4Dig має на меті поглиблення співпраці технічних університетів шляхом перевідкриття наших спільних культурних коренів та їх оцифрування для майбутніх поколінь з розвитком м'яких навичок студентів технічних університетів для популяризації культурної спадщини в прикордонному регіоні
Протягом 30 червня – 5 липня планується:
- проведення спільних освітніх заходів для 40 студентів двох технічних університетів з метою сприяння співробітництву в галузі культури та міжкультурного діалогу.
- організацію студентського табору в Україні (с. Верховина, База відпочинку «Довгі толоки»), де 40 студентів з Технічного університету Клужнапока та Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу разом представлять свою культуру через мистецтво, музику, танці тощо.
- проведення студентських змагань, майстер-класів та інших заходів
30.06 – майстер-класи, воркшоп з опанування студентами музичних інструментів Гуцульщини та приготування страв гуцульської кухні (місце проведення: Музей «Трембітар»; тренери - заслужений працівник культури Микола Ілюк та Марійка Ілюк)
1.07 – майстер класи, воркшоп з гуцульських танців, гуцульських співанок та традиційного і святкового одягу верховинців (місце проведення: музей-садиба Галєрія Павли Рашковської)
2.07 – майстер класи, воркшоп з різьби по дереву, виготовлення кераміки, розпису по склу (місце проведення: м.Косів, Косівський Інститут прикладного і декоративного мистецтва; тренери - заслужений художник України Мирослав Радиш, Орест Чорний та Любов Пліхтяк )
03.07 – майстер класи, воркшоп з – розпису писанок, виготовлення сирних коників (місце проведення: садиба «Космацька світлина», тренери – Анна Линдюк та Олена Кравчук)
04.07 - майстер клас із виготовлення ліжників (місце проведення: с. Яворів), похід на г. Писаний Камінь
Очікувані результати
Root4Dig підвищить роль культурної складової у підготовці студентів прикордонних технічних університетів, сприятиме транскордонному співробітництву, відшукає і оцифрує культурні цінності спільних Карпат з метою збереження та збагачення спільних культурних традицій; покращить доступність існуючих об'єктів культурної спадщини, через створення здобувачами спільного цифрового альбому. Зйомки будуть проводитись здобувачами під час літнього табору.
Фінансування та терміни
Загальний бюджет проєкту 292 995,36 EUR євро, включаючи внесок ЄС у 263 695,82 EUR, проект триватиме 1 рік з березня 2025 до лютого 2026 року.
Запрошення до співпраці
Ми запрошуємо до співпраці засоби масової інформації для висвітлення подій літнього табору, воркшопів, майстер класів гуцульських ремесел, що відбудуться у Верховині 30.06-04.07.2025. Ми запрошуємо представників культурного туризму, керівників об’єктів історико-культурної спадщини та місцеві громади приєднатися до нас у заходах популяризації багатої культурної спадщини Карпатського Єврорегіону. Слідкуйте за нашим прогресом і беріть участь у майбутніх подіях, щоб відчути трансформаційний вплив Root4Dig. Ми відкриті до пропозицій!
Контактна інформація
Проф. Людмила Архипова, Проєктний менеджер Головного партнеру
Електронна адреса: liudmyla.arkhypova@nung.edu.ua, Телефон: +380503732382
Проф. Дмитро Дзвінчук, Директор Інституту гуманітарної підготовки та державного управління, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (Україна)
Електронна адреса: dmytro.dzvinchuk@nung.edu.ua, Телефон: +380509274211
Подяка
Цей документ створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу і не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.
Для отримання додаткової інформації про програму Interreg VI-A NEXT відвідайте: https://next.huskroua-cbc.eu