Підвищення стандартів нафтогазової освіти вийшло на новий міжнародний рівень!

Три провідні вітчизняні університети, які здійснюють якісну підготовку фахівців за нафтогазовим та енергетичним напрямом — Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» і Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова та найбільша компанія-видобувник природного газу в Україні — ПАТ «Укргазвидобування», уклали меморандум з канадською політехнікою — Технологічним інститутом Південної Альберти (SAIT)!

Вибір канадського університету  SAIT  – не випадковий. Адже це  перший канадський державний технічний інститут, який пропонує понад 100 освітніх програм в1 2галузі технологій, торгівлі та бізнесу, має членство у спільноті канадських політехнічних інститутів. Поза тим, це – університет-роботодавець, який дає роботу тисячам мешканцям регіону, а рівень працевлаштування його випускників сягає понад 90%. Такі досягнення стали можливими завдяки університетській підготовці, орієнтованій на сучасні потреби і вимоги індустрій, зокрема університетської Школи енергетики.

Усі учасники угоди про взаєморозуміння і співпрацю вивчатимуть  можливості для обміну інформацією, досвідом та знаннями у сфері технічної підготовки та освіти. Вітчизняні ЗВО та профільні компанії  володіють своїм унікальним досвідом, натомість – зацікавлені у модернізації і сучасних технологіях. Тож наше стратегічне партнерство сприятиме розвитку програм академічної мобільності викладачів та студентів, розробці та реалізації програм технічного навчання, пов'язаних з нафтогазовою галуззю, професіями та, за необхідності, іншими дисциплінами, консультаціям щодо обладнання навчальних лабораторій, а також діяльності з розбудови інституційної спроможності, включно з підготовкою інструкторів та ініціативами зі сталого розвитку.

Довідково. Історія політехніки SAIT дуже нам близька і надихаюча. Створений в роки Першої світової війни технічний інститут став першим осередком для реінтеграції ветеранів: SAIT одним з перших отримав мандат на перенавчання ветеранів Першої світової війни. Надалі інститут дуже чутливо реагував на потреби суспільства: організовував лікарню під час пандемії «іспанки», був базою підготовки для британських військових під час Другої світової війни. І в ХХІ столітті SAIT залишається університетом-інноватором, стираючи міждисциплінарні межі для зміцнення економіки і підготовки сучасних професіоналів. Тож поруч з технічними школами (енергетики, нафтогазової справи, будівництва, ІТ) успішно діють бізнес-школа, школа гостинності і туризму, школа охорони здоров’я і громадської безпеки, школа медіа і комунікацій.