Партнерська співпраця: тренінг в навчально-дослідницькій лабораторії бурових промивальних рідин для фахівців ПАТ «Укрнафта»

В  навчально-дослідницькій лабораторії бурових промивальних рідин відбувся   практично-лабораторний тренінг  для  фахівців  ПАТ «Укрнафта». Учасниками цього п’ятиденного заходу стали  фахівці управління нафтопромислового сервісу ПАТ «Укрнафта»: Євген КОЦКУЛИЧ, Дмитро РАГАШ, Юлія ФЕДОРАК, Віталій12ЦАПІВ, Артур ГЛУБІЦЬКИЙ, Денис ДАНИЛЬЧУК.

Викладачі кафедри буріння свердловин Інституту нафтогазової інженерії – проф. Михайло МИСЛЮК та доценти Ольга БЕЙЗИК й  Володимир БОГОСЛАВЕЦЬ    навчали  учасників  протягом п’яти днів практичним  компетенціям в  питаннях приготування  бурових промивальних рідин,  їх хімічної обробки  та проведення лабораторних аналізів БПР згідно стандартів Американського нафтового інституту (АРІ).

Велику увагу під час тренінгу також  приділили практично-технологічним розрахункам, з якими доводиться систематично мати справу інженерам бурових розчинів. Для учасників  тренінгу  4були також висвітлені питання хімії глин, забруднення та  очищення промивальних рідин від3 вибуреної породи.  Не залишились осторонь  тренінгу й  методи визначення реологічних властивостей бурових розчинів та  сучасні методики для обробки даних ротаційної віскозиметрії,  які  презентував  учасникам  професор Михайло МИСЛЮК.

В останній день тренінгу  його учасники     складали випускний кваліфікаційний іспит. За його результатами всім учасникам тренінгу були видані сертифікати.