НАВЧАЛЬНО-ОЗНАЙОМЧА ЕКСКУРСІЯ

23 травня 2023 року у студентів кафедри екології була можливість побувати в унікальному селищі Старуня, ознайомитись з історією розвитку нафтопромислу на Галичині та побачити руїни Пнівського замку.

Старуня - унікальне місце не тільки в Україні, а й Європі. Воно відомо своїми археологічними знахідками. Навколо були знайдені стоянки та поселення первісною людини, віком від 10 до 40 тисяч років, про що розповіла Марина Орфанова. Про історію видобутку озокериту наприкінці 19 ст. та унікальні палеонтологічні знахідки, історії спогадів місцевих мешканців, які були очевидцями пошуку мамонту та волохатих носорогів, розповів Микола Мосюк. Про геологічну пам’ятку – Грязьовий вулкан, причини прояву та дослідження його розвитку розповіла Марина Орфанова. Ознайомила студентів й з екологічними проблемами видобування озокериту (затопленими шахтами-копальнями, показала насипи «пустої породи») та видобування нафти, наочно пояснила як витікає нафта на денну, чому вже майже 30 років горить факел на місці однієї з покинутих старої свердловини “Надія”. Наталія Москальчук розповіла  про техногенно-зміненні ландшафти, причини їх формування та наслідки для даної місцевості.

У Музеї нафтопромислів Галичини студенти ознайомились з макетами нафтових установок, колекцією гасових ламп, побачили зразки нафти та продукції, а працівники музею розповіли про історію формування нафтогазової галузі на теренах Галичини. А у дворі музею представлені приклади видобувних вишок від 1771.

І оскільки ми були поблизу Пнівського замку, то ми не могли не відвідати видатну історичну пам’ятку.

У нас вийшла інформативна й захоплююча подорож у часі.

Дякуємо за організацію та підтримку Студентському профкому!

• Студенти екологи
  • кафедра екології