Науковиця ІФНТУНГ представила напрацювання на конференції з нанотехнологій

Наприкінці жовтня у місті Пестум (Італія) відбулась XVIII конференція IEEE з нанотехнологічних матеріалів і пристроїв (Nanotechnology Materials and Devices Conference (NMDC’23). IEEE NMDC, як провідна серія конференцій Ради нанотехнологій IEEE (NTC), має на меті сприяти налагодженню наукових контактів та дискусій між вченими різних наукових напрямків різних країн світу.1

2У Конференції зібрались понад 350 провідних вчених галузі з 39 країн, щоб поділитись своїми досягненнями на шести паралельних сесіях. На міжнародному науковому заході Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу представляла доц. кафедри загальної та прикладної фізики Інституту архітектури, будівництва та енергетики Тетяна Мазур. Вона стала однією з 7 науковців з України, участь яких була профінансована участь за грантові кошти для підтримки науковців, які живуть і працюють в Україні під час війни.

Конференція була присвячена останнім науково-технічним досягненням, пов’язаним із наступними напрямами:

Наноробототехніка та нановиробництво

• Нанофабрикація
  • Нанооптика, нанофотоніка та нанооптоелектроніка
  • Наноелектроніка: нові проблеми з матеріалами та пристроями у футуристичних системах
  • Наносенсори та наноприводи
  • Наноматеріали
  • Нанометрологія та характеристика
  • Наноенергетика, навколишнє середовище та безпека
  • Нанорозмірні комунікації та наномережі
  • Квантові, нейроморфні та нетрадиційні обчислення
  • Нові плазмові нанотехнології
  • Наноалмазні та нановуглецеві структури: матеріали та пристрої
  • Навчання в галузі нанотехнологій
  • Комерціалізація нанотехнологій
  • Основи та застосування нанотрубок, нанодротів, квантових точок та інших низькорозмірних матеріалів й  ін.

На конференції велика увага приділялась новітнім матеріалам для генерації електроенергії з відновлювальних джерел. Цій тематиці була присвячена доповідь науковиці ІФНТУНГ Тетяни Мазур.