Макс Вітик - українсько-американський геолог і художник

Студенти та викладачі кафедри ГРН, мали можливість відвідати виставку унікальних картин Макса Вітика.

1 березня, у холі головного корпусу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, американсько-український художник та доктор наук з геології Макс Вітик представив свій унікальний арт-проєкт «Історія планети земля». Цю експозицію вже бачили американські та європейські поціновувачі мистецтва. Картини, які були виставлені в холі, зображали гірські породи. Вони створені за авторською технікою Вітика.

Макс Вітик – українсько-американський художник і геолог, який народився у Львові, вивчав геологію у Львівському університеті в 1989-му році отримав вчений ступінь кандидата мінералогічних наук. Того ж року переїхав до Канади, пізніше — до США, де продовжував навчатися і працювати як геолог.

"Я за фахом геолог і де б не бував , геологія завжди вражає мене своєю фантастичною красою, - розповідає мені Макс Вітик у перерві між однією виставкою та іншою. - А що таке геологія.? Це мистецтво про Землю чи мистецтво Землі. Фантастичні кольори порід – є чим захоплюватися і чим надихатись. Унікальні червоні відтінки бачиш десь на вулканах у Гаваях. Чисто білий колір – це льодовики в Гренландії. Або захоплюючі розмаїті барви грунтів, коли перебуваєш у Неваді або Арізоні. Мене це завжди вражало і я жив із думкою, як перетворити побачене у картину".

• вітик