Кожна робота – на злобу дня та на перспективу

Програма подвійних дипломів, яка має тривалу історію реалізації в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу й польській AGH, знайшла своє продовження і в цьогорічному захисті дипломних робіт. Польською мовою їх захищали студенти спеціальності 185 ОПП "Обладнання нафтових і газових промислів". Екзаменаційна комісія у складі проф. Любомира Романишина та проф. Міхала Бембенека, проф. Яцека Фелікса, проф. Пьотра Кіпчака працювала в очно-дистанційному форматі, а на захист до ІФНТУНГ приїхав проф. Міхал Бембенек.

Слід зазначити, що хорошою путівкою в професійне життя для наших випускників є не тільки програма подвійних дипломів, але й дуальна форма освіти,1 яка дає їм можливість своєчасно закріпитися на ринку праці. Передусім, це стосується представників технічних спеціальностей, які зараз найбільше затребувані: цих студентів роботодавці чекають на своїх підприємствах вже з ІІІ курсу.

Високою актуальністю щодо енергетичної стійкості та безпеки, енергомодернізації, зменшення ненормативних втрат та використання відновлювальних джерел енергії відрізнялися магістерські роботи випускників кафедри енергетичного менеджменту та технічної діагностики, котрі навчаються за освітньою програмою «Енергетичний менеджмент» (гр. ЕТМм-22-1, ЕТМм-22-2). Більшість вихованців цієї кафедри вже працюють у сфері енергетики. Відповідно, магістерські роботи максимально прив’язані до практичних задач. Очолила 3екзаменаційну комісію провідний спеціаліст відділу сталого енергетичного розвитку та адаптації до змін клімату Долинської міської ради, яка є магістеркою першого випуску освітньої програми «Енергетичний менеджмент» (2017) Сніжана Долішня.

Також неабияке практичне значення мають напрацювання магістрів кафедри філології та перекладу, котрі навчались за освітньою програмою «Германська філологія, усний та письмовий переклад з англійської мови, викладання англійської та німецької мов» спеціальності 035 Філологія. Теми їхніх робіт стосувались дослідження науково-технічної літератури, термінології, галузевого перекладу тощо. Не оминули випускники й політичну та воєнно-політичну тематику. Вони провели лінгвістичний та перекладацький аналіз промов сучасних політичних лідерів та концепту «російсько-українська війна». Частина досліджень базувалась на проєктах, у яких студенти брали участь під час навчання, зокрема, спільному з кафедрою військової підготовки ІФНТУНГ перекладі «Стандарту НАТО».

Також підсумки свого навчання в магістратурі підбили випускники кафедри прикладної економіки ІФНТУНГ, котрі здобували освіту за програмою «Бізнес-економіка». На них чекає великий обсяг праці в царині розвитку української економіки, котра, попри війну, працює й обіцяє зробити значний ривок у повоєнний період.