ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ ІСТОРИКА АНДРІЯ ЛОПУШИНСЬКОГО

20 березня 2024 року в Інституті гуманітарної підготовки та державного управління ІФНТУНГ відбулася гостьова лекція провідного наукового співробітника музею історії Києва, екс-очільника Національного заповідника "Кам'янська Січ" на Херсонщині Андрія Лопушинського. Тема зустрічі - "Роль козацтва і чумацтва в заселенні півдня України у XVIII столітті".

Захід відкрив директор Інституту, професор Дмитро Дзвінчук, який зосередив увагу присутніх на тому, що українці споконвіку проживають на своїй історичній землі, є творцями своєї держави, наголосив на значенні козаків у заселенні півдня України.

Під час лекції Андрій Лопушинський розповів присутнім про цікаві факти із життя козаків і чумаків на Херсонщині, їхні вірування, побут, взаємовідносини із сусідами - кримськими татарами. Наприкінці лекції гість відповів на запитання присутніх.

Така зустріч сприяла долученню студентів і студенток до сторінок історії нашого народу, розуміння процесів, що відбуваються в Україні в умовах сьогодення.