Бізнес створює інновації для енергетики

Підприємництво є рушійною силою енергетичного переходу. Інновації, стартапи та бізнес-ініціативи сприяють розвитку чистої енергії, підвищенню енергоефективності та створенню сталої економіки. Підприємці, які сьогодні інвестують у "зелені" технології, отримають не лише економічні вигоди, а й зроблять значний внесок у боротьбу зі зміною клімату.

Власне, особливість унікальної програми «Підприємництво та менеджмент стартапів», пропонованої в Інституті економіки та менеджменту ІФНТУНГ, полягає в тому, що вона охоплює дисципліни, які мають пріоритетну орієнтацію на створення та функціонування суб'єктів підприємницької діяльності та стартап-проєктів, управління ними із застосуванням сучасних методів маркетингових досліджень, бізнес-діагностування, а також враховує аспекти інноваційності та адаптивності до мінливих умов сучасного бізнес-середовища. Це дає можливість здобувачам отримати професійні навички та опанувати  методи діагностики бізнесу з метою ухвалення оптимальних управлінських рішень для забезпечення сталого розвитку підприємств, регіону та держави.

Зростання інвестицій у стартапи, пов’язані із енергоефективними технологіями, зумовлене тим, що інвестори все частіше вкладають кошти в перспективні молоді компанії. Це підвищує попит на кваліфікованих менеджерів такого профілю. Стартапи мають потенціал для швидкого виходу на міжнародні ринки, що вимагає від менеджерів розуміння особливостей різних культур і бізнес-середовищ. Запропонована освітня програма відрізняється від існуючих тим, що спрямована на формування підприємців, здатних створювати інноваційні продукти, які можуть конкурувати на ринку, в тому числі пов’язані із енергетичним переходом України.

Здобувачі освіти за освітньої програмою «Підприємництво та менеджмент стартапів» мають змогу в ігровій формі здобути практичні навички за допомогою унікальної розробки кафедри підприємництва та маркетингу «Real Startuper». Викладачі кафедри та здобувачі беруть участь у реалізації ініціативи “Підприємницький університет”,  яка була  ініційована ГО “Платформа інноваційного партнерства” спільно з  ДІЯ.БІЗНЕС та підтримана  Міністерством освіти і науки України й Міністерством цифрової трансформації України.  Відтак було впроваджено курс “Інноваційне підприємництво та управління стартап-проектами”, результатом якого є представлення здобувачами ідей стартапів.

Створення сприятливих умов для розвитку підприємництва, залучення інвестицій та підтримка інновацій забезпечують Україні досягнення енергетичної незалежності, декарбонізацію економіки та подальший сталий розвиток. Саме підприємництво відіграє в цьому ключову роль, адже бізнес створює інновації, нові технології та бізнес-моделі, які сприяють розвитку сталої енергетики.