Сьогодні відбулось перше в новому році засідання Басейнової ради Дністра, до якого були залучені члени басейнової ради, представники громадських організацій, органів влади і місцевого самоврядування, експерти, вчені та фахівці водогосподарсько-екологічного напрямку.
У ході засідання було обговорено найважливіший документ у сфері управління водними ресурсами – План управління річковим басейном Дністра на 2025-2030 роки,затверджений Кабінетом Міністрів України.
«З цього плану починається новий етап у реалізації завдань євроінтеграції відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, - зазначив очільник Басейнової ради Дністра, професор кафедри екології Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Олег МАНДРИК. - Впродовж шести років існування Ради питання підготовки плану були серед основних на порядку денному. Нарешті отримано кінцевий документ, що визначить стратегію управління водними ресурсами на наступні 6 років. І цей план створює перспективи для збереження натурального стану річкових ресурсів, підвищує значення екологічної освіти та спрямовує зусилля на європейські стандарти управління річками».
На порядку денному обговорювали також діяльність Дністровського басейнового управління водними ресурсами, яке координує й забезпечує взаємодію між органами влади, науковими установами, громадськістю та користувачами води для ефективного управління ресурсами, розробляє стратегії з запобігання забрудненню та збереження біорізноманіття басейну, залучаючи актуальні екологічні дослідження та освітні програм ІФНТУНГ та сприяючи підготовці компетентних фахівців-екологів для збереження річкового фонду України, займається моніторингом стану вод, надає інформаційну підтримку, поширюючи дані про стан водних ресурсів серед зацікавлених сторін для прийняття обґрунтованих рішень. У звіті про результати виконання програми державного моніторингу вод та оцінки якісного стану масивів поверхневих вод басейну річки Дністер у 2024 році було підкреслено, що у контексті війни велике навантаження зросло на лабораторію моніторингу вод Західного регіону, яка додатково виконує моніторинг пріоритетних та басейнових специфічних показників з лабораторії моніторингу Південного регіонів, а також виконує кризовий моніторинг щодо впливу військових дій на водні ресурси.
Басейнова рада Дністра розглянула також пропозицій до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2025 р. у басейні річки Дністер, План роботи басейнової ради Дністра на 2025 рік та участь членів басейнової ради Дністра у міжнародних заходах.
Підбиваючи підсумки засідання, учасники серйозно налаштовані й у новому році на продуктивну роботу Басейнової ради Дністра щодо збереження водних ресурсів Дністра, що має стратегічне значення для екології, економіки та якості життя регіону й країни.