Поширюємо інформацію для заохочення переходу до використання відновлюваних джерел енергії

Частиною діяльності в межах проєкту «Партнерство Румунія-Україна для пом’якшення зміни клімату» є поширення інформації задля заохочення переходу до використання відновлюваних джерел енергії, зокрема сонячної. Про перспективність використання енергії сонця свідчить той факт, що інвестиції в сонячну енергетику вперше перевищать нафтові у 2023 році й сягнуть рекордних $1,7 трильйона.

Новий звіт Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) показав, що у 2023 році інвестиції в сонячну енергетику вперше перевищать витрати на видобуток нафти. Хоча це свідчить про масштаб і швидкість «зеленого» переходу, сукупні інвестиції у викопне паливо все ще занадто значні, щоб обмежити глобальне потепління на 1,5℃. За даними МЕА, у 2023 році в різноманітні технології «зеленої» енергії буде інвестовано рекордні понад $1,7 трильйона, тобто зростуть на 24%, а у викопне паливо – близько $1 трильйона (на 15%). За останнє десятиліття стався сплеск інвестицій у сонячну енергію, а витрати на видобуток нафти впали.

Зазначається, що зростання витрат на «зелену» енергію зумовлене розвитком технологій, зокрема СЕС та електромобілів. Ці галузі є ключовими для зменшення залежності від нафти, вугілля та природного газу, які є основними причинами викидів вуглецю та драйверами зміни клімату. В МЕА розповіли, що попри такі тенденції, рівень щорічних інвестицій потрібно буде подвоїти до 2030 року, щоб мати шанс обмежити глобальне потепління до 1,5C. Адже інвестиції у викопне паливо все одно досягнули найвищого рівня з часів до пандемії.

News Images

PHOTO GALLERY
Додаткова інформація