Педагогічна практика магістрів 2023

21 червня 2023 року відбулася підсумкова конференція за результатами проходження педагогічної практики здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти за ОПП «Германська філологія, усний та письмовий переклад з англійської мови, викладання англійської та німецької мов» за спеціальністю 035 «Філологія» за спеціалізацією 035.041 «Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська».

На початку заходу керівники практики, завідувачка кафедри філології та перекладу Штогрин М. В. та доцентка Янишин О. К. провели з випускниками анкетування, яке стосувалося оцінювання якості та результативності проходження педагогічної практики студентами-магістрами (https://forms.gle/BLqu6zSSJjkXcZTS8), та ознайомили їх з отриманими результатами, а також підсумували проведену роботу.

Далі керівники конференції, запросили учасників поділитися враженнями про проходження педагогічної практики, яку вони проходили на базі кафедри, де проводили практичні й лекційні заняття з практичного курсу першої (англ.) та другої (нім.) іноземних мов і перекладу, а також  з ряду теоретичних дисциплін відповідно до обраної теми наукового дослідження. Заняття проходили не тільки зі студентами-філологами, але й зі здобувачами інших спеціальностей, зокрема фінансів і менеджменту. Це дало змогу практикантам збагатити свій досвід різними методами та прийомами викладацької діяльності у закладі вищої освіти. Загалом, з погляду студентів, педагогічна сприяла формуванню у них умінь професійного і педагогічного спілкування зі студентською аудиторією.

Відрадно, що багато студентів цього курсу ((Тетяна Паньків, Владислав Бринда, Владислав Шкляр, Іван Паранич, Олександра Євченко, Марія Гуцуляк, Андріана Било) проявили себе як висококваліфіковані викладачі й заслуговують на найвищу похвалу. Вони, безумовно, є гордістю нашої кафедри.

Практиканти зазначили як позитивне, що під час педагогічної практики мали змогу працювати зі студентами бакалаврату очно й дистанційно. Таке поєднання дало змогу застосовувати традиційні й інтерактивні методи навчання, поєднувати звичайні лекції з широким набором онлайнових тестових та інтерактивних методик. Важливо, що магістранти провели й профорієнтаційні заходи,  поширюючи інформацію про спеціальність і університет, розповсюджуючи тематичні буклети на зустрічах з майбутніми абітурієнтами.

Студенти зазначили, що педагогічна практика  дала змогу відчути себе викладачем у реальному житті. Цікавими були думки практикантів щодо труднощів, з якими вони зустрілися під час практики. Проте їх вдалося подолати завдяки керівникам практики й доступності методичних матеріалів. Детальніше із результатами опитування можна ознайомитися на сайті кафедри https://nung.edu.ua/department/kafedra-filolohiyi-ta-perekladu/17-opytuvannya.

Наприкінці заходу керівники подякували студентам за належне проходження педагогічної практики, акцентувавши, що загалом студенти впоралися з основними завданнями практики та готові до професійної діяльності.

 

  • Педагогічна практика магістрів 2023
  • Педагогічна практика магістрів 2023
  • Педагогічна практика магістрів 2023
  • Педагогічна практика магістрів 2023