
Інформаційно-вимірювальні технології в енергетиці
бакалавр
Спеціальність G6 - Інформаційно-вимірювальні технології
Мета освітньої програми
Формування професійної компетентності фахівців в сфері метрології та інформаційно-вимірювальної техніки, що спрямовані на здатність розв'язувати спеціалізовані завдання розроблення, проектування, виготовлення, монтування, експлуатування, технічного обслуговування, ремонтування та оновлювання систем вироблення, перетворення, зберігання та передавання енергії із використанням відновлюваних джерел та у комбінації із традиційними джерелами. Уміння вирішувати практичні проблеми у професійній діяльності, спрямованій на створення умов для точного обліку, оцінки невизначеності вимірювання обсягів енергії у застосовних системах. Формування навиків з критичного мислення, комунікації, командної роботи та креативності на засадах понять сталого розвитку.
Сфера діяльності майбутнього фахівця
Фокус програми зроблено на формуванні фахівця, здатного розв'язувати задачі, пов'язані із розробленням, проектуванням та експлуатуванням систем відновлюваної енергетики та пов'язаних інформаційно-вимірювальних систем та пристроїв. Особливістю програми є поєднання інформаційно-вимірювальної техніки та енергетики для вирішення актуальних завдань у сфері традиційної та відновлюваної енергетики. Вибіркові освітні компоненти забезпечують належний рівень здобуття м'яких навичок: критичне мислення, креативність, комунікації та командна робота.
Випускники можуть працювати за професіями згідно з Національним класифікатором професій ДК 003:2010:
- Фахівець з інформаційних технологій
- Фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення
- Фахівець з розроблення комп'ютерних програм
Випускники освітньої програми можуть працювати в ІТ-компаніях різного профілю, в наукових секторах вищих навчальних закладів, на підприємствах різних галузей економіки України.
Перспектива працевлаштування
Освітня програма «Прикладне програмування та обчислення» орієнтована на підготовку фахівців (бакалаврів, магістрів), здатних формулювати і розв’язувати завдання, що пов’язані з моделюванням та програмною реалізацією моделей та систем технічного, соціального, економічного призначення та системи охорони здоров’я
Контактні дані
(доцент кафедри ІВТ) +38067-342-82-82, Цих Віталій Сергійович

Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології
бакалавр
Спеціальність: G7 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»
Мета освітньої програми
Метою освітньої програми “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології” спеціальності G7 - «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» є підготовка фахівців, здатних до комплексного розв'язання задач розроблення нових і вдосконалення, модернізації та експлуатації існуючих систем автоматизації із застосуванням сучасних програмно-технічних засобів та інформаційних технологій, виконуючи теоретичні дослідження об'єкта автоматизації систем, обґрунтування вибору технічних засобів автоматизації, проектування та розроблення прикладного програмного забезпечення різного призначення.
Сфера діяльності майбутнього фахівця
Сферою професійної діяльності бакалавра є технічне, програмне, математичне, інформаційне та організаційне забезпечення систем автоматизації об’єктів та процесів y різних галузях діяльності з використанням сучасної мікропроцесорної і комп'ютерної техніки, спеціалізованого прикладного програмного забезпечення та інформаційних технологій.
Посади згідно класифікатору професій України. Відповідно до Класифікатора професій ДК 003:2010 бакалавр спеціальності G7 - Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка підготовлений для таких посад:
- технічний фахівець в галузі автоматизації
- майстер з комплексної автоматизації та телемеханіки
- майстер служби (промисловість)
- майстер лабораторії контрольно-вимірю-вальних приладів та засобів автоматики
- майстер лабораторії метрології
- технік з автоматизації виробничих процесів
- технік з метрології
- технік обчислювального (інформаційно-обчислювального) центру
- технік-програміст
- технік-оператор електронного устаткування
Також є можливість продовження навчання на другому (магістерському) рівні вищої освіти за спеціальністю G7 - Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка (освітньо-професійна програма “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології”).
Перспектива працевлаштування
Вже на протязі багатьох років фахівці з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій працюють в різних галузях промисловості не тільки України, але й близького та далекого зарубіжжя. Кожного року попит на спеціалістів з автоматизації комп’ютерно-інтегрованих технологій зростає, що підтверджує працевлаштування по закінченню навчання в університеті. На даний час кафедра тісно співпрацює з ТОВ «Мікрол», ТОВ «Вотум», фірма «EMERSON», ТОВ «ДІДЖИТАП», Schneider Electric, ПрАТ «Нафтогазвидобування» енергетичного холдингу ДТЕК, фірмою «Valmet» (Фінляндія) і це сприяє в подальшому працевлаштуванні наших випускників. В лабораторіях використовується сучасне програмне забезпечення та обладнання провідних компаній, зокрема Emerson, Valmet, Мікрол, Schneider Electric, GE Vernova, Allen-Bradley, Mitsubishi.
Відомі випускники
Кафедра автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій не втрачає зв'язок із своїми випускниками та цікавиться їхніми професійними здобутками. https://nung.edu.ua/sites/default/files/2023-05/Випускники.pdf
Контактні дані
lidiia.feshanych@nung.edu.ua, к.т.н., доцент Фешанич Лідія Ігорівна (+380967131803)

Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
бакалавр
Спеціальність: G3 - Електрична інженерія
Мета освітньої програми
Підготовка фахівців, здатних розв’язувати спеціалізовані задачі та практичні проблеми електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, що передбачає застосування теорій і методів фізики та інженерних наук і характеризується комплексністю та невизначеністю умов, здатних до практичної реалізації отриманих знань в науці, виробництві та бізнесі.
Сфера діяльності майбутнього фахівця
підприємства електроенергетичного комплексу, електротехнічні та електромеханічні служби організацій; виробництво, передача, розподілення та перетворення електричної енергії на електричних станціях, в електричних мережах та системах; електротехнічне устаткування, електромеханічне та комутаційне обладнання, електромеханічні та електротехнічні комплекси та системи..
Перспектива працевлаштування
Випускники можуть працювати за професіями згідно з Національним класифікатором професій Назви професій згідно з Національним класифікатором України ДК 003:2010 та/або International Standard Classification of Occupations 2008 (ISCO-08), за Класифікатором професій (ДК 003:2010). Отримують запрошення для роботи на вітчизняних підприємствах (ПАТ «Прикарпаттяобленерго», ТОВ «Оператор газотранспортної системи України», ТОВ «Електросвіт», ДТЕК Бурштинська ТЕС, ТОВ «КАРПАТ-НАФТОХІМ» , НГВУ «Долинанафтогаз», НГВУ «Надвірнанафтогаз», ПАТ «Укрнафта», БК «Ярковиця» та ін.
Відомі випускники
- Випускники кафедри очолюють великі колективи, працюючи директорами та головними інженерами РЕМ, начальниками електротехнічних служб об’єктів енергетичної галузі. Зокрема, М. О. Чернявський та О. С. Сеник — генеральний та технічний директори ПАТ «Прикарпаттяобленерго»; О. М. Шекета — голова Правління ПАТ «Житомиробленерго»; Б. Є. Козань та А. Б. Козань — технічні директори ПАТ «Чернівціобленерго» та ПАТ «Полтаваобленерго»; А. Я. Красій — директор ДП «Магістральні електричні мережі»; П. В. Чорнописький — головний інженер Західної електроенергетичної системи НЕК «Укренерго», М. В. Ільницький - голова правління АТ "Чернігівобленерго", А. Чуйко - директор комерційний "Сумиобленерго". Багато випускників кафедри створили приватні фірми, які виконують проектні, електромонтажні, налагоджувальні та ремонтні роботи в електроустановках під час спорудження та експлуатації об’єктів промислових підприємств, міст та підприємств нафтогазового комплексу. Серед них «Електросвіт», «ЗПУЕ Україна», «Енергозберігаючі системи опалення», «ТЕГА» та ін.
- -
Контактні дані
(Консультант)38050-929-92-26, Николин Уляна Михайлівна, к.т.н., доцент.

Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка
бакалавр
Спеціальність: G6 - Інформаційно-вимірювальні технології
Мета освітньої програми
.
.
Сфера діяльності майбутнього фахівця
Б.
Перспектива працевлаштування
.
:
- а.;
- .х.
Відомі випускники
- ;
- ;
Контактні дані
(Консультант)+380 (66) 208 25 55, к.т.н., догданович

Електротехнічні системи електроспоживання
магістр
G3 - Електрична інженерія
Мета освітньої програми
Підготовка фахівців здатних проектувати, експлуатувати, виконувати монтаж, налагодження та ремонт електрообладнання, створювати нове обладнання та впроваджувати новітні технології, проводити наукові дослідження та здійснювати викладацьку діяльність. Надати теоретичні знання та практичні уміння і навички, достатні для успішного виконання професійних обов'язків за спеціальністю «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та підготувати до успішного засвоєння складніших програм для професійних дослідників. Забезпечити підготовку фахівців, узагальненим об’єктом діяльності яких є системи виробництва, транспортування, розподілу, перетворення та споживання електричної енергії; створення та реалізація програм і заходів з енергозбереження; управління проектами з генерування, перетворення та використання різних видів електроенергії енергії; дослідницька діяльність з експлуатації, розробки, впровадження, модернізації та управління енергоефективними технологіями.
Сфера діяльності майбутнього фахівця
Випускники можуть працювати за професіями згідно з Національним класифікатором професій ДК 003:2010:
Перспектива працевлаштування
Отримують запрошення для роботи на вітчизняних підприємствах (ПАТ «Прикарпаттяобленерго», ТОВ «Оператор газотранспортної системи України», ТОВ «Електросвіт», ДТЕК Бурштинська ТЕС, ТОВ «КАРПАТ-НАФТОХІМ» , НГВУ «Долинанафтогаз», НГВУ «Надвірнанафтогаз», ПАТ «Укрнафта», БК «Ярковиця» та ін.
Відомі випускники
Випускники кафедри очолюють великі колективи, працюючи директорами та головними інженерами РЕМ, начальниками електротехнічних служб об’єктів енергетичної галузі. Зокрема, М. О. Чернявський та О. С. Сеник — генеральний та технічний директори ПАТ «Прикарпаттяобленерго»; О. М. Шекета — голова Правління ПАТ «Житомиробленерго»; Б. Є. Козань та А. Б. Козань — технічні директори ПАТ «Чернівціобленерго» та ПАТ «Полтаваобленерго»; А. Я. Красій — директор ДП «Магістральні електричні мережі»; П. В. Чорнописький — головний інженер Західної електроенергетичної системи НЕК «Укренерго», М. В. Ільницький - голова правління АТ "Чернігівобленерго", А. Чуйко - директор комерційний "Сумиобленерго". Багато випускників кафедри створили приватні фірми, які виконують проектні, електромонтажні, налагоджувальні та ремонтні роботи в електроустановках під час спорудження та експлуатації об’єктів промислових підприємств, міст та підприємств нафтогазового комплексу. Серед них «Електросвіт», «ЗПУЕ Україна», «Енергозберігаючі системи опалення», «ТЕГА» та ін.
Контактні дані
+380663950085, Завідувач кафедри ЕЕМ Курляк Петро Омелянович

Енергоефективні технологи (М)
магістр
G3 - Електрична інженерія
Мета освітньої програми
Підготовка професіоналів у галузі комп’ютерних технологій, які володіють науковими методами та засобами, які застосовуються для інноваційних розробок в галузі мережево-орієнтованих інформаційних технологій, ознайомлені з принципами керування проектами та менеджменту командної роботи над проектами в галузі інформаційних технологій та володіють англійською мовою на рівні, достатньому для керування проектами на всіх етапах їх життєвого циклу, та організації командної комунікації в інтернаціональних командах.
Сфера діяльності майбутнього фахівця
Розробка та проектування інноваційних технічних рішень в галузі комп’ютерних систем і мереж, керування та організація процесу розробки мережево-орієнтованого (в т.ч. web-орієнтованого) програмного забезпечення, проектування та адміністрування баз даних та архітектури програмного забезпечення, аналіз даних з використанням алгоритмів машинного навчання та методів штучного інтелекту.
Перспектива працевлаштування
- Компанії з проектування, впровадження та налагодження комп’ютерних мереж, Інтернет-провайдери та провайдери зв’язку в т.ч. мобільного
- Компанії з розробки програмно-апаратних рішень в ІоТ (Internet of Thinks)
- Компанії з розробки програмного забезпечення та супроводу
- Компанії, що займаються аналізом даних
Відомі випускники
- Гевка Ігор Ігорович - Розробник програмного забезпечення в компанії Facebook
- Пашковський Богдан Васильович Software Engineer & Competence Lead компанії Perfectial
- Каменецький Роман Олегович - Senior Developer компанії Car2Go
Контактні дані
(Консультанат) +380980577088, Кропивницька Віталія Богданівна, доц.каф. КСМ

Модернізація та відновлення електроенергетики
магістр
G3 - Електрична інженерія
Мета освітньої програми
Мета підготовки магістрів – набуття компетентностей до професійної діяльності в області неруйнівного контролю та технічного діагностування нафтогазового і різноманітного технологічного обладнання, в тому числі у сфері виробничої діяльності, яка стосується визначення можливості і подальшої безаварійної експлуатації складних технологічних об’єктів, набуття навиків у сфері виготовлення та експлуатації приладів і систем медичної діагностики, в тому числі рентгенівських, комп’ютерних і магніторезонасних томографів.
Сфера діяльності майбутнього фахівця
Підготовка фахівців здатних проектувати, експлуатувати, виконувати монтаж, налагодження та ремонт електрообладнання, створювати нове обладнання та впроваджувати новітні технології, проводити наукові дослідження та здійснювати викладацьку діяльність. Надати теоретичні знання та практичні уміння і навички, достатні для успішного виконання професійних обов'язків за спеціальністю «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та підготувати до успішного засвоєння складніших програм для професійних дослідників. Забезпечити підготовку фахівців, узагальненим об’єктом діяльності яких є системи виробництва, транспортування, розподілу, перетворення та споживання електричної енергії; створення та реалізація програм і заходів з енергозбереження; управління проектами з генерування, перетворення та використання різних видів електроенергії енергії; дослідницька діяльність з експлуатації, розробки, впровадження, модернізації та управління енергоефективними технологіями.
Перспектива працевлаштування
Освітньо-професійна програма «Модернізація та відновлення електроенергетики» здобувача-магістра орієнтує на актуальні спеціалізації, в рамках яких можлива подальша професійна та наукова кар'єра: електричні станції, електричні системи та мережі, електротехнічні системи електроспоживання; системи управління виробництвом та розподілом електроенергії, електромеханічні системи автоматизації та електропривод, електромеханотроніка.
Відомі випускники
Контактні дані
+380668642921, доцент кафедри ЕЕМ, доцент Бацала Ярослав Васильович

Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка
магістр
Кваліфікація: магістр з інформаційно-вимірювальної техніки (Master of Information and Measurement Engineering)
Мета освітньої програми
Мета: підготовки магістрів, набуття компетентностей в розробленні та дослідженні засобів вимірювальної техніки (засобів вимірювання, вимірювальних систем, мір та еталонів, стандартних зразків), у використанні інформаційних технологій для валідації методик дослідження, автоматизації метрологічної діяльності, розробленні та гармонізації нормативних документів, пов’язаних з областю вимірювань та їх практичним використанням, у застосуванні інформаційні технології при створенні програмного забезпечення еталонних і робочих засобів вимірювань, у проведенні процесів випробування, повірки та калібрування вимірювальної техніки.
Сфера діяльності майбутнього фахівця
Сфера діяльності майбутнього фахівця: робота науковим співробітником в галузі метрології та інформаційно-вимірювальної техніки; інженером з метрології; інженером з налагодження й випробувань; інженером з об'єктивного контролю; інженером із стандартизації та якості.
Перспектива працевлаштування
метрологічні підрозділи державних і приватних підприємств, в тому числі у Івано-Франківській області:
- ДП «Івано-Франківськстандартметрологія»
- ТзOВ «ЛЕОНІ ВаерінгСистемс УА ГмбХ»
- АТ «Прикарпаттяобленерго"
- АТ «Івано-Франківськгаз»
- УМГ «Прикарпаттрансгаз»
Відомі випускники
- Павлів Тетяна (випуск 2018р) – інженер 2категорії. з контролю систем обліку газу у службі газовимірювань та метрології Богородчанського ЛВУМГ
- Витвицький Андрій (випуск 2009 р) - національний метрологічний інститут (NMI) Естонії, представник Естонії в підкомітеті Тиск (TC-M Subcommittee Pressure) технічного комітету Маса і дотичні величини (The Technical Committee of Mass and Related Quantities (TC-M)) Європейської асоціації національних метрологічних установ EURAMET
- Вістовський Володимир (випуск 2008) – керівник випробувального центру Науково-виробничого колективного підприємства "Стандарт-Сервіс".
Контактні дані
+380974687903, завідувач кафедри МІВТ, проф. Середюк Орест Євгенович
Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології
магістр
Кваліфікація: магістр з автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки (Master of automation, computer-integrated technologies and robotics).»
Мета освітньої програми
Метою освітньої програми є підготовка висококваліфікованих фахівців і науковців, здатних до комплексного розв’язання складних задач і проблем створення, удосконалення, модернізації, експлуатації та супроводження систем автоматизації, їх компонентів, кіберфізичних систем, технологій цифрової трансформації, що стоять за завданнями Industry 4.0 і сприяють процесу швидкої адаптації продукції та послуг підприємств та компаній, а також забезпечують перехід від фізичного світу до цифрового.
Сфера діяльності майбутнього фахівця
Працевлаштування на підприємствах будь-якої організаційно правової форми (державні, муніципальні, комерційні, некомерційні) та за будь-якими видами економічної діяльності. Відповідно до класифікатора професій ДК 003:2010 магістр зі спеціальності G7 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» підготовлений для таких первинних посад: 1222.2 (23329) Майстер з комплексної автоматизації та телемеханіки. 1222.2 (23848) Начальник лабораторії контрольно-вимірювальних приладів та засобів автоматики. 1236 (23671) Начальник відділу автоматизованої системи керування виробництвом. 1237.1 (20952) Головний фахівець з монтажу та налагодження систем автоматизації. 1237.1 (20936) Головний фахівець з автоматизованих систем керування. 1237.1 (20933) Головний фахівець з автоматики. 1237.2 (23885) Начальник відділу механізації та автоматизації виробничих процесів. 2131.2 (22238) Інженер з автоматизованих систем керування виробництвом. 2131.2 Інженер-дослідник з комп'ютеризованих систем та автоматики. 2145.2 (22317) Інженер з механізації та автоматизації виробничих процесів. 2139.2 Інженер із застосування комп'ютерів. 2139.1 Науковий співробітник (галузь обчислень). 2149.1 (23667) Науковий співробітник (галузь інженерної справи). 2149.2 (22260) Інженер із впровадження нової техніки й технології. 2310.2 Викладач закладу вищої освіти. 2322 Викладач закладу фахової передвищої освіти. Магістр зі спеціальності G7 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» може займати посади в компаніях, підприємствах, проектних та дослідницьких інститутах технологічного та інформаційного сектора, в галузі прикладних наук та техніки а також в галузі комп’ютерних наук.
Перспектива працевлаштування
Висококваліфіковані фахівці з автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки працюють в багатьох галузях промисловості та науково-проектних організаціях і попит на них постійно зростає, що підтверджує працевлаштування по закінченню навчання в магістратурі. На даний час кафедра тісно співпрацює з ТОВ «Мікрол», ТОВ «Вотум», фірма «EMERSON», ТОВ «ДІДЖИТАП», Schneider Electric, ПрАТ «Нафтогазвидобування» енергетичного холдингу ДТЕК, фірмою «Valmet» (Фінляндія) і це сприяє в подальшому працевлаштуванні наших випускників. В лабораторіях використовується сучасне програмне забезпечення та обладнання провідних компаній, зокрема Emerson, Valmet, Мікрол, Schneider Electric, GE Vernova, Allen-Bradley, Mitsubishi.
Відомі випускники
- Кафедра автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій не втрачає зв'язок із своїми випускниками та цікавиться їхніми професійними здобутками. https://nung.edu.ua/sites/default/files/2023-05/Випускники.pdf
Контактні дані
andrii.lahoida@nung.edu.ua, , завідувач кафедри - к.т.н., доцент Лагойда Андрій Іванович (+380972060659)