Науково-педагогічний форум стартував

Всеукраїнський науково-педагогічний форум «Інноваційні технології в освіті» розпочав свою роботу в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу одночасно в онлайн і офлайн форматі. 

Це вже не вперше  об’єднаними зусиллями Центру дистанційного навчання ІФНТУНГ (керівник Наталія Піндус) навчального відділу ІФНТУНГ під керівництвом Ігоря ШостаківськогоРади молодих вчених під орудою Василя Витвицького, а також відділу цифровізації та дистанційного навчання під керівництвом Мар'яна Слабіноги в стінах закладу організовується продуктивне середовище освітянської спільноти, яка підбиває підсумки своєї роботи і ділиться досвідом з колегами.

Цього разу у фокусі уваги учасників форуму - впровадження інтерактивних методів та сучасного програмного забезпечення в навчальний процес, організація навчального процесу із застосуванням технологій дистанційного та змішаного навчання. методичні аспекти створення та використання електронних (дистанційних) курсів для студентів та учнів, психолого-педагогiчнi аспекти дистанційного навчання, дуальна форма навчання, формування індивідуальної траєкторії навчання через розроблення навчальних планів, проблеми використання генеративного штучного інтелекту в освіті та науці, формування цифрових компетентностей науково-педагогічних працівників.

Актуальність проблематики зумовлює широке коло зацікавлених у її дослідженні інституцій, освітніх закладів. Тож до проведення форуму долучились Департамент освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації,  Департамент освіти і науки Івано-Франківської міської ради, Івано-Франківський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Центр освітніх інновацій Івано-Франківської міської ради, Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, ВСП “Фаховий коледж електронних приладів ІФНТУНГ”,  ВСП “Калуський фаховий коледж економіки, права та інформаційних технологій ІФНТУНГ”, ВСП “Бурштинський енергетичний фаховий коледж ІФНТУНГ”.

Як зазначив у вітальному слові до учасників форуму ректор ІФНТУНГ Ігор Чудик, ми знаходимось на етапі формування системи координат нової повоєнної української освіти, що має стати середовищем становлення фахівців, які братимуть на себе відповідальність за відбудову держави:

-Ми – українці, люди винахідливі, вперті, креативні. Тож не здаємося, а виходимо із ситуації і дивимося у завтрашній день, не зважаючи ні на які перешкоди.

До слова, перешкоди дали про себе знати навіть у роботі конференції, яка була перервана повітряною тривогою. Але українські освітяни вже не перший рік працюють в умовах війни, тож і  цього разу критичні обставини не змогли порушити планів учасників заходу, до яких звернулися заступник міського голови, директор Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторія Дротянко, декан факультету інформаційних технологій иа математики Київського столичного університету імені Бориса Грінченка Оксана Литвин та директор Центру освітніх інновацій Івано-Франківської міської ради Марія Починок, окреслюючи завдання форуму та перспективи використання його напрацювань.

У пленарному засіданні форуму Марія Починок розповіла про багатющий досвід Центру у використанні освітніх платформ, зокрема й Першої мобільної освітньої платформи STEM-інновацій SMART-BUS.

Координатор дуальної освіти ІФНТУНГ, завідувачка кафедри підприємництва та маркетингу Ірина Перевозова ознайомила присутніх із напрацюваннями нашого ЗВО в цій царині.

Начальник відділу цифровізації ІФНТУНГ Мар’ян Слабінога поділився міркуваннями щодо ефективного і безпечного використання генеративного штучного інтелекту у вищій освіті, а також щодо набуття цифрових кормпетенцій в середовищі  педагогічних і науково-педагогічних працівників. Тоді як професор кафедри технологій захисту навколишнього середовища та безпеки праці ІФНТУНГ Теодозія Яцишин зосередилась на темі створення творчого середовища в університетах, для яких надзвичайно важливо розвивати таланти молоді задля загального розвитку суспільства, яке таким чином зростатиме й зміцнюватиметься.

Особливо зацікавили  учасників  форуму доповіді відомих освітян –  переможця національної премії «Global Teacher Prize Ukraine 2020» вчителя основ здоров’я, громадянської освіти та історії Заліщицької державної гімназії Василя Дяківа; переможниці «Global Teacher Prize Ukraine 2024»,вчительки початкових класів ліцею № Івано-Франківської міської ради Лесі Павлюк; триразової переможниці конкурсу «Молодий вчений року», голови циклової комісії з гуманітарної та природничо-математичної підготовки ВСП «Калуський коледж економіки, права та інформаційних технологій ІФНТУНГ» Надії Руско; директора «ІТ Step Academy» Ігоря Мандара та інших фахівців галузі, активно залучених до впровадження інноваційних технологій у освітній процес.

Робота форуму триває: його учасники провели майстер-класи, ознайомились з діяльністю Центру інноваційного розвитку та відвідали Геологічний музей. Попереду - секційні засідання.

 

 

 

  • 1
  • 2
  • 11
  • 22
  • 222
  • 22211
  • 9
  • 99
  • 999
  • 55