Завідувач кафедри кафедри електроенергетики, електротехніки та електромеханіки Петро Курляк та доценти кафедри Ярослав Бацала, Надія Габльовська та Уляна Николин (Інститут архітектури, будівництва та енергетики). взяли участь у програмі мобільності викладачів International Interdisciplinary Winter School “Smart Public Space in Prosument Energy Transition” в Сілезькому технологічному університеті у м. Глівіце (Польща) (Silesian University of Technology. Gliwice, POLAND), яка відбувалася в період з 01.02.2023 по 10.02.2023. Сілезький технологічний університет у м. Глівіце прийняв 30 учасників з понад 10 країн – України, Литви, Естонії, Угорщини, Румунії, Чехії, Італії, Грузії, Йорданії, Єгипту та Іраку.
Інтенсивна програма навчання поєднувала лекції та лабораторні роботи, які проводили професори з Сілезького технологічного університету, а також індустріальні візити до «Nexteer Automotive» в місті Тихи (компанія, що займається технологіями керування рухом, має інноваційний портфель продуктів і технологій, який включає електричні та гідравлічні системи рульового керування, системи трансмісії, eDrive та програмні рішення), а також Арена Глівіце (системи освітлення, вентиляції, керування, пожежогасіння).
Було прослухано такі лекції:
- Енергетична трансформація. Сучасні матеріали для фотоелектричних технологій (Dr. K. Bodzek);
- Категорії надпровідних матеріалів та їх використання для енергетичних систем майбутнього (prof. M. Stępień);
- Модель публічного простору в університетському містечку на прикладі вулиці Академіцька в Ґлівіце. Просторовий аналіз, картографування за допомогою Google та GIS на прикладі міст Глівіце та Забже (prof. T. Bradecki);
- Дослідження мікроструктурних характеристик конструкційних матеріалів (dr. D. Łukowiec);
- Польська культура (Maria Banas);
- Оптоелектроніка (Dr. Marcin Procek);
- Сучасні матеріали, що використовуються у протипожежному захисті (prof. P. Wrona);
- Засоби індивідуального та колективного захисту (prof. K. Tobór-Osadnik);
- Передові методи модифікації поверхні матеріалів (prof. M. Adamiak);
- Мислення життєвого циклу в вищій освіті для планування досліджень (Dr. Sz. Sobek);
- Планування експериментів (prof. M. Sajdak);
- Технологія VR для переходу енергії (prof. R. Greszczynski – THM University of Applied Sciences, Germany);
- Використання лужно активованих матеріалів у цивільному будівництві - екологічно чиста та енергозберігаюча альтернатива бетону. Виділення та уловлення CO2 (Dr. Sz. Dawczynski);
- Технології Digital Twins (prof. A. Rassolkin – Tallinn University of Technology, Estonia);
- Smart матеріали (prof. M. Palacz);
- Економічно ефективні матеріали для зберігання тепла (prof. M. Lutynski);
- Технології розумного міста для охорони здоров’я наступного покоління (Dr. A. Woźniak) .
Матеріали лекцій будуть використані викладачами ІФНТУНГ для навчання студентів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електротехнології» для виконання науково-дослідницьких робіт та дисциплін «Електртехнічні матеріали», «Проектування електропостачальних систем», «Електрообладнання сонячних електростанцій» та «Комп`ютерне моделювання та симулювання електротехнічних комплексів».
Більше фото можна переглянути за посиланням
Щиро дякуємо польським друзям за запрошення, а особливо професору Mariusz Stępień за відмінну організацію цього наукового заходу!