Від студентів до професіоналів

Від студентів до професіоналів: співпраця з Blackhorn Vision - шлях до успіху в ІТ галузі

Відкрита зустріч з колишнім випускником кафедри інформаційно-телекомунікаційних технологій та систем

На кафедрі ІТТС 29.05.2024 відбулася незабутня зустріч зі студентами спеціальностей "Інформаційні технології та системи", «Автоматизація та комп’ютерно інтегровані технології» та «Системна інженерія - Інтернет речей». Колишній наш випускник, Володимир Петрович Якубовський, який наразі працює в престижній іноземній ІТ фірмі Blackhorn Vision і є одним із стейкхолдерів, поділився своїм досвідом та знаннями, що стали ключем до його успіху.

Тема зустрічі: Знайомство з hitech компаніями Івано-Франківська

Основною метою зустрічі було знайомство студентів з високотехнологічними компаніями Івано-Франківська, зокрема з Blackhorn Vision.

Протягом зустрічі були розглянуті такі питання, що стосуються:

1. співпраця з фірмою Blackhorn Vision: випускник розповів про історію компанії, її основні напрямки діяльності, проекти та досягнення. Він підкреслив важливість інновацій та постійного розвитку для досягнення успіху на глобальному ринку.
  2. навички студентів у програмуванні: були обговорені ключові мови програмування та технології, які зараз є найбільш затребуваними в ІТ-індустрії. Випускник наголосив на важливості глибоких знань у галузі алгоритмів та структур даних, а також на практичних навичках у роботі з сучасними фреймворками та інструментами розробки.
  3. вивчення англійської мови: підкреслювалася необхідність володіння англійською мовою на високому рівні, оскільки це є невід'ємною частиною роботи в міжнародних ІТ-компаніях. Випускник порадив студентам не лише вивчати технічну термінологію, а й активно практикувати мову в реальних ситуаціях, наприклад, під час стажувань або роботи над спільними проектами з іноземними колегами.

Під час зустрічі було окреслено кілька основних тенденцій в ІТ галузі, які мають вплив на вимоги до сучасних фахівців. А саме:

• штучний інтелект та машинне навчання: Знання алгоритмів та моделей машинного навчання стають все більш важливими. Студентам рекомендується звертати увагу на ці технології та розвивати свої навички у цій сфері.
  • кібербезпека: з ростом цифровізації зростає і потреба у спеціалістах з кібербезпеки. Вміння захищати дані та системи від загроз є надзвичайно важливим.
  • хмарні технології: володіння навичками роботи з хмарними платформами, такими як AWS, Azure чи Google Cloud, є ще одним важливим аспектом для сучасного ІТ-фахівця.
  • Soft skills: окрім технічних знань, компанії все більше звертають увагу на так звані "м'які навички" – комунікабельність, вміння працювати в команді, здатність до самонавчання та адаптивність.

Зустріч з випускником стала важливою подією для студентів кафедри, адже вони мали змогу дізнатися про реальні вимоги та тенденції ринку праці в ІТ-галузі, а також отримати цінні поради від успішного професіонала.

Завдяки таким заходам студенти набувають необхідних знань та мотивації для досягнення своїх кар'єрних цілей, а також мають можливість встановити корисні контакти з представниками провідних компаній.

Зустріч була надзвичайно корисною для студентів, які прагнуть реалізувати себе у сфері ІТ. Вона наголосила на важливості безперервного навчання та адаптації до швидкозмінних тенденцій галузі. Наші студенти залишилися з новими ідеями та натхненням для розвитку своїх кар’єр, а також з розумінням того, що Івано-Франківськ може стати місцем для розвитку високотехнологічних компаній та талантів.

Ця зустріч стала черговим кроком до майбутнього, де наші випускники не просто слідують тенденціям, але й формують їх.

Вільне володіння англійською мовою є необхідним для спілкування у глобальному ІТ-співтоваристві.

bv1bv2bv3bv4