Вступ 2022: що змінилося для вступників

Задля створення безпечних умов для цьогорічних вступників та стимуляції до навчання в Україні у 2022 році для вступу буде застосований Національний мультипредметний тест (НМТ). Про це повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет у ході брифінгу, присвяченого вступній кампанії в умовах війни з рф. За його словами, зараз важливо зберегти студентський контингент, який є національним та інтелектуальним потенціалом України: «Ми маємо стимулювати до навчання саме в нашій державі, навіть у такий скрутний для всіх час. Тож необхідно створити доступні та безпечні умови для цьогорічних вступників. Саме тому ми напрацювали дещо іншу модель: цьогоріч буде проведено для здобуття вищої освіти Національний мультипредметний тест (НМТ)», –  зазначив Сергій Шкарлет.

Так, вступ до закладів вищої освіти в цьому році відбуватиметься у такому форматі:

ВИЩА ОСВІТА НА ОСНОВІ ПОВНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

• Бюджет: Національний мультипредметний тест (НМТ) або три предметні оцінки ЗНО 2019–2021 + мотиваційний лист. На творчі спеціальності ТВОРЧИЙ КОНКУРС (замість НМТ).
  • Національний мультипредметний тест (НМТ) складається з трьох предметів:
  • українська мова
  • математика
  • історія України
  • 60 завдань та 80 хвилин на виконання. Проводитиметься тест орієнтовно у липні офлайн у спеціально обладнаних комп’ютерних класах (переважно у школах).
  • Це один комплексний тест із 3 оцінками, які оголошуються одразу після його закінчення. Предмети буде оцінено традиційно, тобто за шкалою 100–200 балів. З кожного предмета – ОКРЕМИЙ результат.
  • Тестування відбуватиметься упродовж 10 днів.
  • Якщо, наприклад, ви не змогли скласти в перший день через оголошення тривоги, зможете скласти в інший. АЛЕ ЩОДНЯ – РІЗНІ ВАРІАНТИ!
  • Відбуватиметься тест орієнтовно у липні.
  • Демонстраційний варіант НМТ опублікують у червні.
  • Тести будуть за програмою ЗНО.
  • Мотиваційний лист буде впливати лише тоді, коли абітурієнти матимуть однаковий бал.
  • Свідоцтво про ПЗСО, всеукраїнські (міжнародні) конкурси/змагання, золота/срібна медаль, призові місця в олімпіаді не будуть впливати при вступі.
  • Подання документів і підтвердження місця навчання можливе онлайн.
  • Коефіцієнти залишаються:
  • сільський;
  • галузевий;
  • регіональний буде змінений.
  • Контракт:
  •  спеціальність 035 (крім української та кримськотатарської мови і літератури, фольклористики) і галузі знань 05, 06, 07, 08, 22, 24, 28, 29 Національний мультипредметний тест (НМТ) + мотиваційний лист
  • інші спеціальності на контракт – лише мотиваційний лист, який буде основою для рейтингування вступників.

ВИЩА ОСВІТА НА ОСНОВІ МОЛОДШОГО СПЕЦІАЛІСТА (ФМБ, МБ)

• Бюджет: Національний мультипредметний тест (НМТ) 2022 року чи дві предметні оцінки ЗНО 2019–2021 + мотиваційний лист
  • Контракт:
  • інші спеціальності на контракт лише мотиваційний лист, який буде основою для рейтингування вступників.

МАГІСТРАТУРА НА ОСНОВІ БАКАЛАВРА

• Спеціальності «Право» та «Міжнародне право» – Магістерський комплексний тест (іноземна мова та право)
  • Спеціальності галузей знань 05, 06, 07, 28, 29 (крім «Міжнародного права») – магістерський тест навчальної компетентності та фаховий іспит у закладі освіти
  • Інші спеціальності – фаховий іспит у закладі освіти на бюджетні місця, мотиваційний лист – на контракт.

Докладніше про вступ в ІФНТУНГ

Більше: ЗНО і вступ 2022: що змінилося для випускників в умовах війни