Тренажерний буровий центр ІФНТУНГ важлива ланка у підготовці фахівців з буріння свердловин

В межах вивчення дисципліни «Основи буріння свердловин» студенти 1 курсу, що здобувають перший рівень вищої освіти за ОПП «Буріння нафтових і газових свердловин» спеціальності 184-Гірництво відвідали Тренажерний буровий центр.

Центр оснащений повномасштабним тренажером-імітатором DRILLSIM 5000. Тренажер призначений для моделювання і виконання технологічних операцій при бурінні свердловин за різних умов, а також для навчання і контролю знань персоналу з буріння та керування свердловинами у випадку  флюїдопроявів.

Під час заняття здобувачі вищої освіти ознайомились з будовою тренажера-імітатора та пультів керування усього бурового устаткування (бурові насоси, ротор, лебідка, противикидне обладнання, блоки маніфольдів та дроселювання).

Також було відпрацьовано елементи технології спорудження свердловин:

• запуск бурових насосів;
  • запуск ротора;
  • спуск бурильної колони на вибій свердловини;
  • початок механічного буріння;
  • закриття свердловини та оцінка ситуації під час виникнення газонафтоводопрофвлення.

Заняття провели доцент кафедри буріння Андрій Юрич і інструктори Тренажерного бурового центру Юрій Мосора та Василь Колісник.

• Тренажерний буровий центр ІФНТУНГ