Співпраця з ІФНТУНГ – гідна відповідь на виклики нафтогазовому комплексу України

Проректор з науково-педагогічної роботи Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Максим Карпаш відвідав головний офіс АТ «Укртранснафта».

ІФНТУНГ впродовж багатьох років співпрацює з цим акціонерним товариством, як один із розробників стандартів організації України (СОУ). Багато випускників університету тут успішно трудяться на різних посадах, в тому числі й керівних, та підтримують плідні зв’язки з альма-матер  у науково-технічній царині. Наукова спільнота ІФНТУНГ завжди радо відгукується на запити промисловості й робить свій внесок у її розвиток.

З огляду на ті виклики, що зараз постали в нафтогазовому комплексі України у сфері транспортування вуглеводнів, особливо, з урахуванням інтенсивного розвитку конкуруючих енергозберігаючих технологій і технологій відновлювальної енергетики, галузь постійно вдосконалює свою нормативно-технічну базу.

Цього разу на зустрічі з представниками акціонерного  товариства йшлося про погодження умов та графіків виконання виграного університетом гранту на дослідження та розробки в галузі транспорту, зокрема, перегляд СОУ.

Зокрема, йдеться про приведення у відповідність до сучасних вимог, наступних  стандартів:

1. СОУ 49.5-31570412-043:2015 Магістральні нафтопроводи. Технічний контроль об’єктів лінійної частини.

2. СОУ 49.5-31570412-042:2015 Магістральні нафтопроводи. Підводні переходи. Правила технічної експлуатації.

3. СОУ 60.3-31570412-024:2006 "Магістральні нафтопроводи. Енергозбереження. Порядок розрахунку економії електроенергії".

4. СОУ 60.3-31570412-028:2007 Магістральні нафтопроводи. Нафтоперекачувальні станції, морські термінали. Продовження терміну експлуатування технологічного обладнання і трубопроводів за результатами технічного огляду, експертного обстеження. Правила та порядок.

5. СОУ 49.5-31570412-027:2015 Магістральні нафтопроводи. Нафтоперекачувальні станції, морські термінали. Технічний огляд, експертне обстеження технологічного устаткування і трубопроводів. Методи і методики.

Така модернізація дасть можливість вдосконалити технічний контроль, продовжити тривалість та безпечність експлуатації транспортної інфраструктури АТ ”Укртранснафта” й зменшити собівартість транспортних послуг, у тому числі шляхом економії електроенергії, що надзвичайно важливо в умовах конкурентного ринку.