Присягнули захищати Батьківщину

У міському Меморіальному сквері героїв-захисників України склали присягу на вірність Україні курсанти кафедри військової підготовки , які вступили на І курс освітньо-кваліфікаційного рівня «Магістр»  для проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України за військовою спеціалізацією «Забезпечення військ (сил) ракетним паливом, пальним та мастильними матеріалами».

Подія для кожного курсанта – знакова: вперше в житті вони складають присягу, яка буде їх зобов’язувати до кінця життя. Подія, без сумніву, урочиста, але тут, в Меморіальному сквері, все нагадує про тих, хто здійснив подвиг, повставши проти насилля та несправедливості, віддавши життя за нову, відроджену Україну, і саме їхні подвиги надихають сотні тисяч українців на боротьбу з російською агресією. Майбутні офіцери сьогодні вшановують  хвилиною мовчання полеглих Героїв, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та покладають квіти до їхніх пам’ятників.

А далі все по-військовому чітко: Державний гімн України, рівняння на Державний прапор, складання присяги, отримання першого військового квитка, а відмінникам дістались ще й заохочувальні відзнаки від КВП – Нагрудний знак кафедри військової підготовки.

По-батьківськи тепло звернувся до курсантів ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський. Він подякував батькам за виховання синів і дочок, які сьогодні складали присягу на вірність Україні, які у наш тривожний час готові до захисту незалежності держави і в цивільному житті, і в бою: «Складання присяги – подія непересічна. Наші курсанти – це нове поповнення для української армії, а ще підтвердження високої кваліфікації фахівців, яких ми випускаємо на основі американської технології «Студент-курсант». На бакалавраті велику частку навчання становили інженерні науки, а на магістратурі велика частка належатиме військовій справі. Більше того, наші випускники мають можливості реалізувати себе як в цивільному, так і в армійському житті. На КВП дуже високі вимоги до вступників, і як  результат – троє з новоспечених курсантів мають дипломи з відзнакою. Наш університет встиг вже зарекомендувати себе серед армійців, бо з університетів лише ми (ну ще Київський авіаційний університет) готують фахівців такого класу для Збройних Сил України. І наші офіцери ще ніколи не підвели! Тож в добру путь!»

• Присягнули захищати Батькивщину