Обмін практиками реалізації проектів

В період з 02 до 04 листопада 2022 р. в Технічному університеті Клуж - Напока – Північному університетському Центрі в м. Бая Маре працівники нашого університету разом із румунськими колегами прийняли участь в семінарі “Обмін практиками реалізації проектів між двома Центрами інноваційного розвитку”. Два Центри інноваційного розвитку (один в українському університеті, інший в румунському університеті) були створені в рамках реалізації проекту “RO-UA транскордонний академічний розвиток для досліджень та інновацій». Учасниками семінару від ІФНТУНГ були: завідувач кафедри комп’ютеризованого машинобудування Панчук Віталій Георгійович, професор кафедри комп’ютеризованого машинобудування Онисько Олег Романович, професор кафедри технологій захисту навколишнього середовища Яцишин Теодозія Михайлівна, інженер кафедри комп’ютеризованого машинобудування Медвідь Юлія Василівна. В онлайн режимі до роботи семінару долучилась керівник проекту Шкіца Леся Євстахіївна.

Учасники семінару ділились досвідом створення інноваційного освітнього середовище та обговорювали засоби та механізми для реалізації принципів проектно-орієнтованого навчання, що дозволить студентам активно залучатися до наукової та інноваційної діяльності. Створені Центри інноваційного розвитку (CID) підвищують компетентність дослідників і студентів у використанні сучасного обладнання; дозволяють створювати реальні прототипи інноваційних продуктів. Перелік обладнання CID базується на базовому припущенні, що Центр повинен мати можливість реалізовувати проекти в різних галузях промисловості, але всі ці проекти матимуть матеріальну реалізацію, наприклад, у вигляді моделі чи макета, який дослідник або його група зможе зробити самостійно (набути відповідних навичок і поглибити знання про потенційні труднощі, способи їх подолання, переваги та недоліки використання окремих технологій виробництва).

Учасники семінару також взяли участь у роботі міжнародної конференції «Інноваційні ідеї в науці IIS-2022”.

• Робоче засідання
  • Презентування посібників