ІФНТУНГ та АТ «Укртрансгаз»: наука та кадри для енергетики

В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відбувся важливий науково-практичний семінар, що став платформою для обговорення ключових питань енергетичної галузі та визначення перспективних напрямів співпраці між наукою та бізнесом. Захід об’єднав представників Науково-дослідного інституту транспорту газу АТ «Укртрансгаз» та провідних науковців, викладачів, аспірантів і студентів ІФНТУНГ нафтогазових та енергетичних спеціальностей.

У семінарі взяли участь ректор університету Ігор ЧУДИК, проректор з наукової роботи Олександр КОНДРАТ, директори інститутів, декани факультетів, завідувачі кафедр, а також студенти й аспіранти, які прагнуть долучитися до розвитку енергетичного сектору країни. АТ «Укртрансгаз» було представлено високоповажними фахівцями: начальником департаменту науково-технічного нагляду за експлуатацією та розвитку ПСГ філії «Науково-дослідний інститут транспорту газу» Станіславом ІГНАТЬЄВИМ, начальником відділу наукового супроводу експлуатації пластових систем ПСГ департаменту науково-технічного нагляду за експлуатацією та розвитку ПСГ філії «Науково-дослідний інститут транспорту газу» Олексієм СТОГНІЄМ та начальником відділу науково-технічної підтримки експлуатації ПСГ департаменту науково-технічного нагляду за експлуатацією та розвитку ПСГ філії «Науково-дослідний інститут транспорту газу» Володимиром ВОЛОВЕЦЬКИМ.

Станіслав ІГНАТЬЄВ у своєму виступі окреслив ключові тенденції розвитку енергетики України та наголосив на викликах, що постають перед вищою освітою в умовах сьогодення. Він підкреслив надзвичайну актуальність питань відбудови, модернізації та декарбонізації енергетичних об’єктів, а також розвитку відновлювальної енергетики. Війна вносить щоденні корективи, вимагаючи швидких та ефективних рішень, у чому неоціненну допомогу надають науковці. Окрему увагу було приділено питанню кадрового забезпечення галузі. Як зазначив пан ІГНАТЬЄВ, в енергетиці лише 10% залежить від обладнання, а 90% – це кваліфіковані фахівці. Сьогодні Україна відчуває гостру потребу в кадрах, особливо в генеруючих компаніях. Саме тому АТ «Укртрансгаз» активно співпрацює з закладами освіти, прагнучи розкрити потенціал професій у нафтогазовій галузі та енергетиці серед молодого покоління. Особливі надії покладаються на ІФНТУНГ як профільний університет, що готує фахівців, які будуть затребувані на ринку праці. Співпраця з університетом має на меті вирішення проблеми якісного кадрового забезпечення енергетичної галузі шляхом об’єднання зусиль університетів та бізнесу для створення сучасних, конкурентоспроможних навчальних курсів, що відповідають потребам технологічного бізнесу.

Олексій СТОГНІЙ продовжив розмову, акцентуючи увагу на необхідності створення інтегрованих моделей підземних сховищ газу (ПСГ), розробці нових інструментів для вивчення надр та залученні наукового потенціалу для підготовки фахівців, здатних працювати з енергетичними генераціями нового покоління. Він озвучив низку конкретних пропозицій щодо співпраці з ІФНТУНГ, серед яких ключовими є оцифровка газотранспортної системи (ГТС) із залученням студентів на практиках на основі трудових договорів, проведення спільних наукових досліджень у галузі використання та зберігання технічних газів, а також програми підвищення кваліфікації для працівників галузі. Усі ці ініціативи спрямовані на зміцнення енергетичної стійкості держави, підтримку економіки, розвиток бізнесу, науки та освіти.

Учасники семінару мали плідну дискусію, обговоривши актуальні фахові питання та окресливши подальші кроки співпраці. Зустріч стала важливим кроком на шляху до поглиблення партнерських відносин між ІФНТУНГ та АТ «Укртрансгаз», демонструючи спільне прагнення до розвитку наукового потенціалу та підготовки висококваліфікованих кадрів для енергетичної галузі України.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8