Фактор безпеки й економіки майбутнього

Лекцію про перспективи відновлюваної енергетики в Україні прочитав в  Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу  німецький підприємець, який активно розвиває бізнес у цій царині, Пол Гуїр. Поспілкуватися з фахівцем-практиком, який має багаторічний досвід роботи в різних країнах, прийшли як студенти, так і викладачі. Адже ІФНТУНГ не лише має у своєму складі Інститут архітектури, будівництва та енергетики, але й позиціонує себе як енергетичний університет, що засвідчує його наукова та освітня діяльність.

Питання, які порушив у своєму виступі пан Гуїр, у часі війни постали особливо гостро для України. Це, зокрема, децентралізація енергетичної системи, що дає можливість виживати як бізнесу, так і звичайним побутовим споживачам. Це – оптимальна стратегія, як показав досвід останніх трьох років: енергетичні потужності, сконцентровані в одному місці, більш вразливі для ударів ворога, аніж територіально розосереджені. 

І це – не єдиний урок війни. Пан Гуїр зауважує, що й після перемоги поруч з Україною залишатиметься небезпечний сусід. Тому навіть цілком екологічні енергетичні потужності, приміром атомні станції, доведеться розглядати саме під кутом їхньої вразливості – це генерація, сконцентрована компактно. «Коли маємо централізовану енергетику, вона є критичною», - підкреслює пан Гуїр.

Цікавим був погляд німецького фахівця на проблеми розвитку вітрової енергетики, яку вітають далеко не всі європейці, намагаючись винести вітрогенератори якнайдалі від своїх помешкань, від населених пунктів, а також на поширену практику використання деревини для опалення. Він абсолютно чесно визнає: Великобританія та Німеччина свого часу дуже зашкодили своїм лісовим ресурсам, спрямувавши їх на кореблебудівництво, тож тепер воліють берегти свої ліси, а спалювати – чужі. Ось і тепер деревне паливо сюди надходить із США та Канади. Чи можна вважати його достатньо екологічним? Питання дискутабельне, якщо згадати шлях транспортування цього палива до Європи.

Натомість пан Гуїр вбачає колосальні перспективи використання відходів сільського господарства в українській енергетиці. Чудовим паливом може слугувати сухий соняшник після збирання врожаю, солома, лушпиння від горіхів. Цього добра країні може вистачити не лише для власних потреб, але й для експорту.

Також бізнесу варто звернути увагу на виробництво біогазу та використання сонячних панелей. До слова, власне помешкання пан Гуїр  заживлює з їх допомогою.

Так, кожен вид генерації енергії має свою специфіку, певні проблеми, але завдання, які постають зараз перед людством, потребують пошуку ефективних рішень. Таким рішенням може стати відновлювальна енергетика. Особливо з огляду на «невидимого  агресора», який захоплює будь-які території  й поширюється без обмежень – вуглекислий газ.

-Використання відновлюваних джерел енергії – це ваше і наше майбутнє, - каже пан Гуїр. – Саме тому я – тут!

Досвід німецького фахівця і його неупереджений погляд людини, яка щиро вболіває за майбутнє нашої держави, надзвичайно цінний в контексті політичних подій, які розгортаються зараз. Іноземний бізнес намагається «застовпити» для себе природні багатства України. І її завдання – витримати цей тиск і суворо дбати про власні національні інтереси, наголошує пан Гуїр.

 

  • 1
  • 2
  • 11
  • 221
  • 221
  • 1111111
  • 9