Ірина Стрепко (ІЕМ)

З Іриною Стрепко, студенткою Інституту економіки та менеджменту ІФНТУНГ (група ЕК-17-1), 1вже за кілька хвилин розмови з’являється враження, ніби знайомі давно – дівчина щира й легка у спілкуванні. Ловлю себе на думці, що поруч із такою людиною настрій одразу піднімається, й будь-яка погода за вікном стає сонячною: вона, немов батарейка «Energizer», - надовго заряджає позитивом.

Напевно, і їй у житті не все легко дається, але від Іри не почуєте скарг на те, як складно жити далеко від сім’ї, що важко на «дистанційці»… Навпаки! Вона тішиться новими друзями, яких знайшла в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу, радіє кожному дню цікавого навчання. Ще в Дрогобицькому коледжі нафти і газу мріяла продовжити освіту в ІФНТУНГ – так багато хороших відгуків чула про цей заклад. І, ставши його студенткою, не пошкодувала. Про лекції та улюблені предмети розповідає так, ніби це – захоплюючий серіал:

-Дуже подобається математичне моделювання, економетрика. В мене завжди була любов до розрахунків, ще зі школи. Хотілося розібратися, як нараховують заробітну плату, як вираховують податки… А тут маю можливість постійно дізнаватись щось нове. Стараюсь набувати максимум нових знань. І нам їх дають багато. Університет проводить  цікаві вебінари про те, як розпочати власну справу, як бути компетентним та унікальним у своїй сфері діяльності. Їх спікери – викладачі й практики, які успішно реалізували себе у професії.

Про успіх в економічній царині мріє й Ірина. Тому, окрім навчальної, наукової літератури, звертається до досвіду таких відомих підприємців, як Білл Гейтс, Роберт Кійосакі. Дівчина взагалі любить читати, але книжки на економічну тематику для неї – поза конкуренцією, адже мріє одного дня стати кращою в професії, а без знань це неможливо. Тож працює над собою невпинно. І, схоже, справа тут не в «полюванні» на найвищий бал, а в азарті, з яким люди зазвичай підходять до улюбленої справи. Тому однокурсники для неї – не конкуренти, а добрі друзі, яких зараз так бракує офлайн:

-Ми товаришуємо й підтримуємо одне одного. Зараз спілкуємося дистанційно, - зітхає. – А до пандемії ходили на каву. Тепер ось – онлайн.

Проте Ірина Стрепко – не та людина, яку труднощі вибивають з колії. І «дистанційка» - не виняток. Працює дуже організовано:

-Коли щось задано, стараюсь виконати того ж дня, навіть якщо на завдання є попереду цілий тиждень. Щось не розумію – спілкуюся з викладачами. Тож труднощів із навчанням не виникає. Треба шукати правильні рішення в нестандартних ситуаціях.

Власне, й економіка їй подобається саме тому, що дає інструменти для виходу із криз, навіть таких, в яких світ опинився сьогодні – без цієї науки не обійтися в усіх сферах діяльності. Впевнена: люди, здатні поліпшити результати роботи підприємства –  бухгалтер, економіст, фінансист, менеджер, маркетолог, – скрізь потрібні. Й хоче стати саме таким ключовим фахівцем на виробництві. Сміється: «Високі зарплати теж неабияк приваблюють».

Жарти жартами, але дівчину дуже надихнула практика в Комунальному підприємстві Самбірської районної ради, де змогла вдосконалити свої навички в роботі зі спеціалізованим програмним забезпеченням. Це також виявилося новою й цікавою сторінкою, яку відкрила в обраній спеціальності.

Втім, економіка – це наука такої глибини, осягати яку можна все життя. Й Ірина Стрепко готова присвятити себе їй. Чому так? Пояснює просто:

-Якось натрапила в Інтернеті на дуже влучний вислів: «Знання економіки – це інвестиції в майбутнє, оскільки все, що нам потрібно буде завтра, написано економікою вже сьогодні». Думаю, теперішнє моє навчання – це дійсно хороша інвестиція в майбутнє.