Виставка Макса Вітика

1 березня 2024 р. Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу вітатиме у своїх стінах директора з розвідки та розробки АТ «Укргазвидобування», кандидата геолого-мінералогічних наук, автора двох міжнародних патентів у сфері розвідки вуглеводнів і понад 40 наукових публікацій з понад 20-річним досвідом роботи у найбільших нафтогазових компаніях світу Макса  ВІТИКА

Однак, попри те, що АТ «Укргазвидобування» є партнером і стейкхолдером ІФНТУНГ, де працює чимало наших випускників, цього разу представник топ-менеджменту компанії постане в стінах університету в зовсім іншій, несподіваній іпостасі. Адже Макс ВІТИК – не тільки знаний професіонал у своїй галузі, але й відомий українсько-американський художник. Нині він мешкає у Києві. Тут працює і тут творить як митець.

Його авангардні абстрактні серії на тему геології, а також фігуративне мистецтво, натхненне глобальними революційними подіями, передає боротьбу за свободу. Кожна робота - експеримент з різноманітними матеріалами – камінням, піском, фарбами, пігментами, зі змішаними техніками. Його полотна багатошарові, сильно текстуровані й нагадують поверхні магматичних порід, вкриті ієрогліфами. Художник змальовує мільйони років еволюції землі, користуючись системою кольорів для створення символічного нашарування геологічного часу – від білого кольору льодовикового періоду до синього й зеленого кольорів життя, що виникає у морському середовищі.

Втім, розповідати про живопис – невдячна справа. Його треба бачити. Тож приходьте 1 березня 2023 року о 12:00 год. у фойє головного корпусу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, де і відбудеться відкриття виставки картин «Геохроніки: мистецтво земного часу» Макса ВІТИКА